• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8490-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

100 میلیون لیتر شیرابه در حلقه‌دره جمع شده است/هر ثانیه 4 لیتر اضافه می‌شود

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: امکان نفوذ شیرابه زباله‌های دفن شده در مرکز حلقه دره به آب‌های زیر زمینی وجود ندارد.

اصغر نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر شیرابه‌های تولیدی از پسماندهای تر به یکی از دغدغه‌های دوستداران محیط زیست تبدیل شده است.

وی ادامه داد: نفوذ این شیرابه‌ها به لایه‌های عمقی زمین و ورود آنها به منابع آب‌های زیرزمینی خطری جدی برای سلامت انسان‌ها محسوب می‌شود.

وی توضیح داد: در مرکز دفن زباله حلقه دره هر ثانیه 4 لیتر شیرابه به شیرابه‌های قبلی اضافه می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، پیش بینی می‌شود در حال حاضر 100 هزار متر مکعب شیرابه در مرکز دفن زباله حلقه دره وجود داشته باشد.

نصیری با اشاره به اینکه این شیرابه‌ها به منابع آب‌های زیرزمینی نفوذ نکرده‌اند؛ ابراز کرد: آزمایشات انجام شده نشان می‌دهد جنس و بافت خاک در منطقه حلقه دره نفوذ ناپذیر است و همین باعث شده شیرابه‌ها به منابع آب‌های زیرزمینی نفوذ نکنند.

این مسئول با بیان اینکه یکی از راه‌های خلاصی از شیرابه‌ها تبخیر با نور خورشید است؛ افزود: خوشبختانه تابستان امسال بخش زیادی از این شیرابه‌ها در معرض نور خورشید تبخیر شده است.

وی اظهار کرد: تنها ایراد تبخیر شیرابه‌ها از طریق نور خورشید بوی نامطبوعی است که در فرایند تبخیر در فضا متساعد می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در حال رایزنی برای تولید مصالح ساختمانی از شیرابه‌ها هستیم، گفت: چند شرکت در این خصوص اعلام آمادگی کرده‌اند که در حال بررسی صلاحیت آنها و استانداردهای محصولات نهایی آنها هستیم.

وی افزود: این شرکت‌ها امکان تولید مصالح ساختمانی از جمله جدول، سنگ فرش و ... را دارند و اگر این بررسی‌ها به توافق و قرارداد ختم شود بخشی از نیاز شهر در این خصوص تأمین می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: