• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1894-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

سیگار و نوشابه به جای روزنامه!

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: ساماندهی وضعیت دکه‌های مطبوعاتی استان کار ساده‌ای نیست.

حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: سالهاست ساماندهی وضعیت دکه‌های مطبوعاتی استان توسط مسئولان پیگیری می‌شود ولی تا کنون آن طور که باید و شاید نتیجه بخش نبوده است.

وی ادامه داد: دكه‌های مطبوعاتی ماهیت واقعی خود را از دست داده‌اند و اگر به هر كدام از آنها سر بزنید به جای روزنامه و نشریه چشمتان بیشتر به سیگار، نوشابه و انواع خوراكی می‌افتد.

وی افزود: واقعیت این است دكه‌های مطبوعاتی امروزه به مغازه‌های كوچكی تبدیل شده‌اند كه از روزنامه و نشریه تنها برای ویترین استفاده می‌كنند.

این مسئول با اشاره به اقدامات لازم برای ساماندهی وضعیت دکه‌های مطبوعاتی استان توضیح داد: در مرحله اول باید بانک اطلاعاتی‌ای از این دکه‌ها ایجاد شود؛ در حال حاضر اطلاعات دقیقی از تعداد دکه‌هایی که در سطح استان در حال فعالیت هستند نداریم.

وی افزود: علاوه بر این، صاحب اصلی بسیاری از این دکه‌ها مشخص نیست و طی سال‌های گذشته اداره آنها بین چندین نفر چرخیده است.

جعفری ابراز کرد: تا کنون شهرداری کرج اقدامات اجرایی لازم برای ساماندهی این دکه‌های را به عهده داشته و ارشاد استان چندان دخالتی در این حوزه نداشته است.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: بدون شک ساماندهی دکه‌های مطبوعاتی به نفع فعالان این صنف هم هست و باید هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی اظهار کرد: بدیهی است تا زمانی‌که شهرداری و ارشاد به توافقی قطعی برای ساماندهی این دکه‌ها نرسند در وضعیت موجود تغییری حاصل نمی‌شود.

وی گفت: شاید چون شهرداری به این دکه‌ها نگاه درآمدزایی دارد حساسیت چندانی برای ساماندهی آنها نداشته باشد ولی برای ارشاد این مساله دغدغه است و امیدواریم توافقاتی در این زمینه انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: