• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-2194-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

یار مهربان در حبس خانگی!

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز گفت: مردم با یار مهربان نامهربان شده‌اند.

احمد علی هراتی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: متأسفانه طی دهه‌های گذشته شاهد حبس کتاب در خانه‌ها هستیم به این معنا که در بسیاری از خانه‌ها کتابخانه هست ولی اعضای خانواده علاقه چندانی به مطالعه آنها ندارند.

وی ادامه داد: این فرهنگ که کتاب تنها برای زیباسازی کتابخانه‌ها خریداری شود و بدون ورق خوردن سال‌ها در ویترین خاک بخورد درست نیست.

وی افزود: این‌که مردم در دهه‌های گذشته با یار مهربان نامهربان شده‌اند دلایل متعددی دارد که نیاز به بررسی آسیب شناسانه و نگاه کارشناسی دارد.

این مسئول توضیح داد: بدون شک اگر می‌خواهیم میانه نسل بعد از ما با کتاب خوب شود از حالا باید برنامه ریزی و فرهنگ مطالعه را در آنها درونی کنیم.

وی اظهار کرد: اگرکودکان ببینند که والدینشان با کتاب رابطه خوبی دارند و در روز وقتی را برای مطالعه می‌گذارند، کم کم به سمت کتابخوانی جذب می‌شوند.

هراتی ابراز کرد: در این میان آموزش و پرورش نیز نقش به سزایی در ترویج فرهنگ مطالعه در میان دانش آموزان که بزرگسالان آینده کشور هستند ایفا می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی به تنهایی از عهده یک نهاد برنمی‌آید، گفت: تمامی متولیان فرهنگ کشور باید در این بخش ورود کنند و برنامه و طرح‌های موثری اجرایی کنند.

وی در ادامه به اجرای طرح صندوق اهدای کتاب در استان اشاره کرد و گفت: این طرح برای اولین بار در فردیس اجرایی شد که طی آن صندوق‌هایی در سطح شهر فردیس مستقر شد و مردم کتاب‌هایی که مطالعه کرده بودند را در آنها می انداختند.

این مسئول اضافه کرد: خوشبختانه این طرح با استقبال شهروندان فردیسی مواجه شد و به دنبال آن هستیم در سایر شهرستان‌ها نیز اجرایی شود.

وی گفت: از 19 تا 30 آبان هفته کتابخوانی را پیش رو داریم و برای این ایام برنامه های متنوعی برای آشتی البرزی‌ها با کتاب تدارک دیده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: