• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-191-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

عضو اتاق بازرگانی البرز:

محصولات کشاورزی البرز از گمرک هرمزگان صادر می‌شود/جلوی صادرات سنگ‌اندازی می‌کنند

عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی البرز گفت: به دلیل صادرات محصولات كشاورزي استان البرز از طریق گمرک هرمزگان، متأسفانه آمار دقیقی از حجم صادرات محصولات کشاورزی استان ثبت نمی‌شود.

احمد میرجلیلی در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: از اواخر اردیبهشت تا کنون به طور میانگین روزانه 50 دستگاه کانتینر محصولات کشاورزی مازاد بر مصرف استان به کشورهای قطر، امارات، روسیه و عراق صادر شده است.

وی ادامه داد: علی رغم ظرفیت‌های استان برای صادرات محصولات کشاورزی و ارزآوری از این طریق، حمایت چندانی از سوی مسئولان در این حوزه اتفاق نمی‌افتد و سنگ اندازی‌ها بسیار است.

وی افزود: برخی اوقات به دلیل طولانی شدن فرایند اداری برای صدور گواهی صادرات، شاهد فاسد شدن برخی از محصولات کشاورزی استان هستیم که این ضرر زیادی به صادرکنندگان می‌زند.

این مسئول ابراز کرد: بدون شک اگر صدور گواهی صادرات در گمرک با حضور مسئولان قرنطینه انجام شود، بسیاری از این مشکلات پیش نمی‌آید و صادر کنندگان مجبور به اتلاف وقت و دوندگی برای دریافت این گواهی مواجه نخواهند شد.

میرجلیلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به صادرات بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی استان از طریق گمرک هرمزگان اشاره کرد و گفت: به دلیل صادرات محصولات كشاورزي استان البرز از طریق گمرک هرمزگان، متاسفانه آماردقیقی از حجم صادرات محصولات کشاورزی استان ثبت نمی‌شود.

وی  تصريح كرد: ضروري است تمهيداتي در بحث گواهي‌هاي مبداء انجام شود تا آمار و ارقام میزان صادرات محصولات کشاورزی استانمان مشخص شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: