• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1190-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

از باغشهر سبز تا کلانشهر خاکستری؛

روستاهایی که به هم پیوست و کلانشهر شد

سرپرست شهرداری و شهردار منتخب کرج گفت: بافت‌های فرسوده کرج به موازات بافت مدرن شهری و طی چند دهه شکل گرفته بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که این بافت‌ها ظرف چند ماه ساماندهی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی اصغر کمالی‌زاده در جلسه امروز چهارشنبه دوم آبان ماه شورای شهر کرج، با اشاره به وضعیت بافت‌های فرسوده شهر اظهار کرد: حدود 50 سال پیش کرج باغشهری بود که از روستاهای مختلف تشکیل شده بود و با افزایش ناگهانی جمعیت در طول زمان شکل کلانشهر به خود گرفت.

علی اصغر کمالی زاده ابراز کرد: بسیاری از مناطق کرج مثل حصارک بالا، صوفی آباد، حیدرآباد، اخترآباد و ... دارای بافت سنتی بودند که طی این سال‌ها در قالب بافت فرسوده توسعه یافته اند.

وی توضیح داد: واقعیت این است طی سال‌های گذشته بافت فرسوده در کرج موازی با بافت مدرن شهری توسعه داشته و رشد آن متوقف نشده که این امر ساماندهی این بافت‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

وی افزود: ساماندهی بافت فرسوده در مناطق مختلف شهر نیازمند نگاه ویژه دولت و مسئولان است و در این حوزه اقدامات مدیریت شهری به تنهایی کافی نیست چون این امر نیاز به تخصیص اعتبار زیادی است.

سرپرست شهرداری کرج اضافه کرد: نباید انتظار داشت بافت فرسوده‌ای که در جریان چند دهه توسعه یافته در عرض چند ماه ساماندهی شود و این کار نیازمند برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های اصولی است که اغلب زمان‌بر هستند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت طرح ساماندهی تپه مرادآب اشاره کرد و گفت: علی‌رغم لایحه دولت، این تپه فعلاً فاقد بودجه و هویت قانونی است.

وی افزود: برخی از اموال مدیریتی این تپه خارج از ید حقوقی شهرداری است و باید زودتر درمورد سرنوشت آنها تصمیم گیری شود.

وی توضیح داد: در حاضر هر جلسه ای که در ارتباط با طرح ساماندهی این تپه برگزار می‌شود فاقد وجاهت است و باید اقدامات لازم برای تعیین تکلیف آن صورت بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: