• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1290-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

300 هکتار به کمربند سبز کرج اضافه می‌شود

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از کاشت گونه‌های کم آب بر و مقاوم در کمربند سبز کرج خبر داد.

پیمان بضاعتی پور در گفت‌ و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر دو هزار و 200 هکتار اراضی جنگلکاری در قالب کمربند سبز در پیرامون کرج قرار دارد.

وی ادامه داد: بیشتر کمربند سبز کرج در ضلع شمال شرقی و شمال غربی شهر قرار گرفته که نقش به سزایی در تلطیف هوای کرج و کاهش آلودگی هوا دارد.

وی افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان فرودگاه پیام و رادیو بعثت، قرار شده تا پایان سال 300 هکتار دیگر به کمربند سبز کرج اضافه شود.

وی توضیح داد: اضافه شدن این 300 هکتار نقش به سزایی در مقابله با ریزگردهایی که از تالاب نظرآباد وارد کرج می‌شود، خواهد داشت.

این مسئول ابراز کرد: اعتبار مناسبی برای توسعه کمربند سبز کرج تصویب شده که با تخصیص آن اتفاق مناسبی در افزایش سرانه فضای سبز کرج میفتد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به   چگونگی آبیاری درختان کمربند سبز کرج افزود: اغلب درختان کاشته شده در این کمربند کم آب برو مقاوم هستند و نیاز زیادی به آبیاری ندارند.

وی گفت: در اراضی قرار گرفته در این کمربند چند حلقه چاه وجود دارد که با سیستم آبیاری قطره ای نیاز آبی درختان را تامین می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: