• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-391-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

30 میلیارد تومان کمک‌معیشت به‌حساب مددجویان البرزی واریز شد

مدیر کل کمیته امداد البرز گفت: طی هفت ماه گذشته 30 میلیارد تومان به‌حساب بیش از 20 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد واریز شد.

محمد محمدی فرد در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، با اشاره به اینکه پرداخت کمک‌معیشت و یارانه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به‌صورت هم‌زمان و ماهانه واریز می‌شود اظهار کرد: خانوارهای مددجو علاوه بر مبالغ مستمری ماهانه در زمینه‌های مسکن، اشتغال، درمان، جهیزیه، کمک به تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و وام کارگشایی نیز از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند.

  وی با اعلام اینکه مبالغ واریزی کمک‌معیشت و یارانه از اعتبار دولتی تأمین‌شده است افزود: این 30 میلیارد تومان به ‌حساب بیش از بیست هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد البرز واریز شد.

محمدی فرد با اشاره به مجموع مبالغ کمک‌معیشت و یارانه واریزی به‌حساب خانوارهای مددجو در هفت ماه اول امسال توضیح داد: خانوارهای یک‌نفره از ابتدای سال تاکنون یک‌میلیون و ۴۴۲ هزارتومان، دونفره دو میلیون و ۵۶۲ هزارتومان، سه‌نفره سه میلیون و ۴۷۲ هزارتومان، چهارنفره چهار میلیون و ۵۳۶ هزارتومان و پنج‌نفره به بالا پنج میلیون و ۲۰۸ هزارتومان دریافت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد البرز با اشاره به‌ضرورت کمک‌های خیران برای کمک به رفع نیازهای مددجویان به‌ویژه در شرایط خاص اقتصادی کشور گفت: فرزندان خانوارهای ایتام و خانوارهایی که سرپرستشان به دلیل ناتوانی جسمی، کهولت سن و بیماری صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند افزون بر کمک‌های معمول این نهاد در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین نیز مبالغی را به‌صورت ماهانه دریافت می‌کنند.

وی یادآور شد: هم‌اکنون در استان البرز بیش از ۳۵ هزار مددجو حمایت کمیته امداد هستند که در حدود نیمی از آن‌ها در شهرستان کرج و سایر خانوارها در شهرستان‌های فردیس، اشتهارد، ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: