• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2290-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تغییرات اجتماعی در جامعه ایرانی لحظه‌ای شده/مراجع سنتی جای خود را به مراجع مدرن داده است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به گشایش دفتر البرز انجمن جامعه‌شناسی ایران گفت: جامعه ما  هم اکنون با مشکلاتی مواجه است که ضرورت ایجاد چنین دفتری را در استان البرز بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، عیسی قبادی در مراسم گشایش دفتر البرز انجمن جامعه‌شناسی ایران استان البرز که امروز شنبه پنجم آبان در دانشگاه خوارزمی برگزار شد؛ گفت: با توجه به موقعیت خاصی که استان البرز دارد، این دفتر امر بسیار مهمی  برای استان به شمار می‌رود؛ تشکیل دفتر انجمن جامعه شناسی ایران در دانشگاه خوارزمی افتخاری بزرگ ‌است و از این بابت خوشحال هستیم‌.

وی افزود: با توجه به موقعیت خاصی که استان البرز دارد و قومیت‌های مختلفی که در این جامعه حضور دارند کمتر جایی در استان وجود دارد که مسائل اجتماعی را از زوایای اجتماعی  پیگیری کند؛ به همین‌دلیل امید داریم که تشکیل این انجمن در البرز باعث پیگیری چنین موضوعاتی هم بشود.

قبادی در ادامه اضافه کرد: جامعه ما هم اکنون با مشکلاتی مواجه است که  ضرورت ایجاد چنین دفتری را در استان البرز بیشتر می‌کند؛  مشکلاتی همچون وجود شرایط اجتماعی جدید، لحظه‌ای شدن تغییرات اجتماعی، تغییر در مرجعیت‌های اجتماعی از سنتی به مدرن، تغییر در زیرساخت‌های روانی انگیزشی، تغییر هنجارها و ارزش‌ها، افزایش روند شبکه‌ای شدن جامعه و سبک زندگی و موارد بسیار دیگری که اهمیت حضور چنین دفتر و انجمنی را در استان البرز  دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین مخاطراتی را پیش رو داریم و نیازمندیم این هستیم تا  دست مدد را به سوی این انجمن بگیریم تا بتوانیم  مسائل و مشکلات اجتماعی استان  را کاهش دهیم و کنترل کنیم.

قبادی اظهار کرد: همه آسیب‌ها مهم هستند اما آسیب‌هایی در جامعه وجود دارند که به دلیل عمومیتشان، رسیدگی به آنها در اولویت است؛ توقع ما این است که این انجمن با فعالیت و استقبال چشمگیری مواجه شود و بتواند برای دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز گفت: همچنین به نمایندگی از استانداری استان البرز  برای تشکیل این انجمن در دانشگاه خوارزمی تبریک عرض می‌کنیم؛ ما هم در کنار شما عزیزان خواهیم بود و امیدواریم که حوزه اجرایی استان محروم از تصمیماتی که گرفته می‌شود نباشد و بتوانیم در خدمت این گروه جامعه شناسی باشیم و مشکلات را حل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: