• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جای خالی گفت و گوهای جامعه‌شناختی درباره هویت البرز

استاد جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی معتقد است یکی از مهمترین خلأها در البرز، بحث‌ و گفت و گوهای عینی جامعه‌شناسانه در مورد هویت اجتماعی استان البرز و مهاجرت‌ است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، دکتر صلاح‌الدین قادری در مراسم گشایش دفتر البرز انجمن جامعه‌شناسی ایران که امروز شنبه پنجم آبان ماه برگزار شد گفت: این جلسه بهانه‌ای است برای بحث در مورد انجمن جامعه شناسی و هدف‌ها و فعالیت‌هایی که جامعه شناسان دانشگاه خوارزمی دارند؛ همچنین بررسی مسائل و مشکلات اجتماعی فرهنگی استان البرز تا بتوانیم باب گفت و گویی را در این زمینه شروع کنیم.

قادری در ادامه گفت: در همین راستا یک شبکه علمی با مشارکت وزارت کشور، وزارت علوم، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ومرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در حال اجراست و قرار است  کار آن شروع شود.

وی خاطرنشان کرد: تابستان سال گذشته در انجمن جامعه شناسی این موضوع پیشنهاد داده شد که چنین شبکه‌ای تشکیل شود چون یکی از مهمترین خلأها در البرز، بحث‌ها و گفت و گوهای عینی جامعه‌شناسانه در مورد هویت اجتماعی استان البرز و مهاجرت‌ است.

این استاد جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی اضافه کرد: به این منظور باید فعالیت‌های بین رشته‌ای و گفت و گوهای علمی بین اساتید درون دانشگاه برقرار کنیم و اینها را بتوانیم به بدنه جامعه وصل کنیم.

قادری گفت: اگر دانشگاه احساس نیاز کند و  همکاری از طرف مسئولین وجود داشته باشد دفتر استانی به خوبی راه‌اندازی می‌شود و فعالیت‌هایش در راستای منافع عامی که  برای استان درنظر خواهیم گرفت خواهد بود.

وی در پایان گفت: با پشتیبانی شبکه ملی جامعه و دانشگاه که در حال شکلگیری است می‌توانیم اینگونه بحث‌ها را بیشتر توسعه دهیم و در جهت کنترل و کاهش مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه گام برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: