• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8390-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

کرج با گسل‌های فعال محصور شده /زلزله در کرج کل کشور را درگیر می‌کند

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: آسیب‌های ناشی از وقع زلزله در کرج کل کشور را درگیر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، احدالله احمدی پرگو در مراسم رونمایی از نقشه گسل‌های کرج که امروز شنبه 19 آبان در شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: کرج توسط گسل‌های فعال متعددی محصور شده و در منطقه‌ای با خطر لرزه‌ای بسیار بالا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: جمعیت بسیار زیاد و توسعه روز افزودن جمعیت کرج سبب می‌شود آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی ناشی از وقوع زلزله در این شهر، کل کشور را درگیر کند.

وی افزود: برای کاهش آسیب‌های ناشی از زلزله چاره‌ای جز بررسی دقیق وضعیت خطر و آسیب‌های لرزه ای و برگشت پذیری با کارکرد و توانمدسازی بهتر در شهر وجود ندارد.

این مسئول توضیح داد: طرح جامع کاهش خطرپذیری لرزه‌ای کرج که از دو بخش کلی تشکیل شده، سال 90 آغاز و تا چندی پیش ادامه داشت.

پرگو ابراز کرد: بر اساس این مطالعات تحلیل خرابی ساختمان‌ها در زمان وقوع زلزله و تعداد مجروحین و کشته شده‌ها در سناریوی روز و شب قابل احصاء است.

این مسئول توضیح داد: با استفاده از داده‌های این طرح امکان انجام عملکرد مناسب در قبل، حین و بعد از زلزله فراهم می‌شود.

وی اظهار کرد: به منظور ایجاد آمادگی برای مقابله مناسب با زلزله   به دنبال تهیه طرح ساختارهای آسیب پذیری شهری، شناخت فضاهای تخلیه امن منطقه‌ای، شناخت راه‌های اضطراری، برنامه عملیاتی مراقبت‌های بهداشتی و ایجاد سیستم خود امدادی و توسعه آمادگی مردمی برای مشارکت و مدیریت بحران در یک بحران واقعی هستیم که تا یایان سال انجام می‌شود .

پرگو ابراز کرد: بدون شک شهرداری کرج در پروژه‌های عمرانی و شهری خود از جمله طرح بازآفرینی شهری از مطالعات صورت گرفته استفاده خواهد کرد.

معاون شهرسازی و معماری کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت تشکیل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: لایحه تشکیل این سازمان تهیه شده و به زودی به شورای شهر ارائه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: