• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8590-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

معاون سازمان زمین‌شناسی:

گسل‌های اشتهارد شناسایی می‌شوند

معاون سازمان زمین‌شناسی بر ضرورت تهیه نقشه بزرگ مقیاس از گسل‌های شهرهای مختلف تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علیرضا شهیدی در مراسم رونمایی از نقشه گسل‌های کرج  که امروز شنبه 19 آبان در شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: طی 50 سال گذشته کل کشور دو بار از لحاظ پدیده‌های زمین شناسی نقشه برداری و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برخی از این نقشه‌های تهیه شده قدیمی هستند و باید اقدامات لازم برای تهیه نقشه‌های بزرگ مقیاس که در آنها گسل‌ها به طور بازر مشخص شده‌اند صورت بگیرد.

معاون سازمان زمین‌شناسی اظهار کرد: تهیه نقشه گسل در شهرهای مختلف از جمله کرج طرحی مقطعی نیست و به مرور زمان باید به روز رسانی و تکمیل شود.

وی توضیح داد: در شناسایی گسل‌ها باید دقت کافی داشته باشیم چون اگر روی آنها ساختمان سازی صورت بگیرد امکان شناسایی و تهیه نقشه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

معاون سازمان زمین‌شناسی خاطرنشان کرد: نقشه گسل‌شناسی برای کرج و عظیمیه چاپ شده است که این نقشه‌ها با هدف رصد دقیق پدیده‌ها با دقت 99 برابر صورت گرفته است.

شهیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جانمایی گسل اشتهارد گفت: سازمان زمین‌شناسی در راستای شناسایی گسل اشتهارد فعالیت خود را آغاز کرده و عملیات حفر ترانشه روی گسل اشتهارد در حال انجام است تا بتوانیم آن منطقه را پلات و فعالیت‌های گسل را تعیین کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: