• دوشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-495-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

المپیاد فرهنگی-ورزشی درون مدرسه‌ای البرز آغاز شد

صالحی‌امیری: آموزش و پرورش ایران در مسیر درستی قرار دارد

پنجمین المپیاد فرهنگی-ورزشی درون مدرسه‌ای استان البرز امروز دوشنبه 21 آبان با حضور رئیس کمیته ملی المپیک آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، رضا صالحی‌امیری در این مراسم گفت: باید این موقعیت‌ها را قدر دانست و جای خوشحالی است که فرزندان ما در دنیای امروز می‌توانند این همه موفقیت کسب کنند و این موقعیت‌ها هم برای ما و هم برای خودشان باعث افتخار است.

وی همچنین گفت: ورزش حرکت مهمی است که اکنون آموزش و پرورش تلاش می‌کند این کار را به نحو احسن انجام دهد.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: توسعه یک جامعه تا حد زیادی به ورزش بستگی دارد، اگر این امر محقق نشود ما نمی‌توانیم از نظر بهداشت و سلامت به حد بالایی از توسعه دست یابیم.

صالحی امیری ادامه داد: هیچ کشوری بدون آموزش و پرورش به توسعه دست نیافت، برای مثال کشور ژاپن که با رسیدگی به آموزش و پرورش خود توانست به سطح بالایی از نظر علمی برسد ؛ در واقع می‌توان گفت آموزش و پرورش مقدمه رسیدن به یک کشور توسعه یافته است.

وی افزود: در ایران آموزش و پرورش در مسیر درستی قرار گرفته و تمام تلاش ما این است که روز به روز وضعیت آن بهتر از پیش شود.

در ادامه این مراسم مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز آنچه برای ما حائز اهمیت و ارزش است چیزی جز ورزش نیست پس بر ما لازم است به ورزش نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

حمیدی افزود: امروز در مدارس می‌توان معنای المپیک را پیدا کرد و چه خوب است بتوانیم مظاهر اخلاقی و ارزشی را نیز به آینده‌سازان این مرز و بوم در همین حال بتوانیم نهادینه کنیم.

وی ادامه داد: المپیاد درون مدرسه‌ای، ورزش صبحگاهی و ...همه برای داشتن جسمی سالم است زیرا با تحقق این موضوع فرزندان ما می‌توانند شاداب و به دور از هرگونه مشکلات جسمی و فکری باشند.

حمیدی همچنین با بیان اینکه سواد حرکتی باید در دوران طفولیت درون کودک شکل بگیرد تا کودک بتواند حرکت را درک کند گفت: اگر دانش آموزان فعال داشته باشیم، مدرسه‌ای شاد داریم و با داشتن مدرسه‌ای شاد جامعه‌ای سالم را می‌توانیم پیش بینی کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: باید تا حد امکان سعی کنیم ورزش همگانی را جدی بگیریم زیرا تمامی این موارد را می‌توانیم با ورزش محقق سازیم.

سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش البرز هم در این مراسم اهمیت ورزش در مدارس به خصوص در سن کودکی را یادآور شد و ورزش همگانی را از جمله مسائل مهمی دانست که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

قاسمی در ادامه افزود : ساعات تربیت بدنی از جمله ساعات مهمی هستند که در هر مدرسه‌ای باید برای آن ارزش ویژه‌ای قائل شد به عبارتی می‌توان گفت ساعات تربیت بدنی پایه و اساس دیگر دروس هستند و هرچه سعی شود ورزش در مدارس یا همان ورزش همگانی به درستی انجام شود در واقع ما توانسته‌ایم بستر مناسبی ایجاد کنیم تا دختران ما جسم سالمی داشته باشند این امر خود باعث می‌شود تا ما در سال‌های بعد مادران بانشاط و سالمی داشته باشیم و کشوری که دختران و مادران سالم و با نشاط داشته باشد قطعاً می‌تواند نسلی پویا و فعال داشته باشد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: