• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1293-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جشنواره حرکت در دانشگاه خوارزمی آغاز شد(تصاویر)

معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی از آغاز جشنواره حرکت در دانشگاه خوارزمی خبر داد و گفت: انجمن‌های علمی دانشگاه خوارزمی همیشه در جشنواره ملی حرکت جزو چهار دانشگاه برتر کشور بوده‌اند.

مرتضی تهامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: جشنواره حرکت، جشنواره دانشجویی در سطح ملی است که در سال‌های اخیر جهانی نیز شده است، این جشنواره  به بررسی کارهای علمی دانشجویان در قالب انجمن‌های دانشجویی اختصاص دارد.

تهامی با بیان اینکه هر سال علاوه بر جشنواره ملی یک جشنواره دانشگاهی هم برگزار می‌شود که امروز شاهد افتتاح آن بودیم افزود: جشنواره ملی هر ساله در یکی از شهرهای ایران برگزار می‌شود که سال گذشته در دانشگاه کرمانشاه برگزار شد و امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مرحله دانشگاهی انجمن‌های هر دانشگاه به رقابت می‌پردازند و داشته‌های علمی خود را معرفی می‌کنند و در مرحله دوم آثار دانشگاه‌ها و انجمن‌های داخلی در کنار کشورهای خارجی بررسی می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی اضافه کرد: آثار برتر کشوری در نمایشگاه‌های داخلی پس از فرآیند ارزیابی به وزارتخانه علوم ارسال و در کنار آثار دانشگاه‌های خارجی بررسی و ارزیابی می‌شود.

تهامی ثمره این جشنواره را هم افزایی و ایجاد ایده‌های خلاق عنوان کرد و افزود: این رقابت، رقابتی سالم و خوب است که میان دانشجویان سراسر کشور در جریان است که در آن دانشجویان ایده‌پرور، دستاوردها و ایده‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

وی در خصوص معیارهای سنجش انجمن‌های علمی حاضر در جشنواره نیز اعلام کرد:رتبه‌های اختصاص یافته به انجمن‌ها براساس مواردی چون نشریه‌های علمی،کلاس‌های آموزشی،گردش‌های علمی، مسابقات علمی، مسابقات دیجیتالی و اختراعات اعطا می‌شود.

معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی در خصوص دستاوردهای این   دانشگاه   در جشنواره ملی حرکت گفت: دانشگاه خوارزمی در اکثریت مواقع مقام‌های سوم و چهارم را از این جشنواره دریافت کرده است، امسال هم شاهد فعالیت‌های خوب و ارزنده‌ای از انجمن عمران و انجمن‌های رشته‌های میان رشته‌ای بودیم که اختراعات خوبی   مانند ربات‌ها و دستگاه   خنک کننده آب با هزینه بسیار اندک به نمایش گذاشته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: