• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1393-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تولید آب قابل تزریق در موسسه رازی

رئیس بخش تصفیه سرم‌های درمانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید آب قابل تزریق در این موسسه در آینده نزدیک خبر داد و گفت:  این محصول در فرمولاسیون نهایی سرم‌های درمانی و سایر فرآورده‌های قابل تزریق به بدن انسان کاربرد دارد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، دکتر مجید تبیانیان با بیان اینکه به زودی آب قابل تزریق (WFI) در موسسه رازی تولید می‌شود، گفت: این نوع آب کاملا سترون و استریل بوده، فاقد هر نوع ماده میکروبی و ذرات ناخواسته است و قابلیت تزریق به بدن انسان بدون ایجاد کوچکترین اختلال را دارد.

وی افزود: آب wfi کاربردهای متنوعی در دارو سازی، حل کردن داروهای خشک، حلال واکسن‌های لیوفیلیزه مانند سرخک، سرخجه و اوریون (MMR) و موارد متعدد دیگر دارد و در پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است.

  دکتر تبیانیان با اشاره به اینکه از آب قابل تزریق در بخش‌های مختلف موسسه رازی می‌توان استفاده کرد، یادآور شد: کاربرد مهم این محصول برای تولید سرم‌های درمانی و واکسن‌های سرخک و سرخجه است که فرآورده‌های تزریقی انسانی محسوب می‌شوند و آب مصرفی باید کاملا خالص باشد.

به گفته وی، این محصول در بخش‌های تحقیقاتی موسسه برای کشت سلول نیز کاربرد دارد،   ضمن اینکه با توجه به ظرفیت بالای تولید آب قابل تزریق در موسسه رازی، به مراکز علمی و شرکت‌های داروسازی نیز قابل عرضه است.

رئیس بخش تصفیه سرم‌های درمانی موسسه رازی، با اشاره به اینکه آب یک حلال بیولوژیک است و برای تولید محصولات بیولوژیک و دارویی از دو نوع آب استفاده می‌شود، گفت: آب خالص (PW) برای شست و شو یا تولید محصولاتی که استریل بودن آب از اهمیت کمتری برخوردار است، به کار می‌رود اما در فرمولاسیون نهایی فرآورده‌های قابل تزریق حتما از آب WFI استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: آب قابل تزریق به علت خالی بودن از هر نوع عوامل میکروبی و ناخالصی، بالاترین سطح خلوص را دارد و با راه‌اندازی خط تولید این محصول در موسسه رازی، قادر به تامین نیاز موسسه خواهیم بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: