• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-5791-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

آمار بیکاری در نظرآباد پایین است

فرماندار نظرآباد گفت: ما از سرمایه گذاری خارجی در نظرآباد استقبال می‌کنیم و تا کنون تعدادی از سرمایه گذاران برای ساخت واحدهای تولیدی در شهرستان اقدام کرده‌اند که تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمدرضا فلاح‌نژاد در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی و اقتصادی البرز در جمع خبرنگاران   با اشاره به نامگذاری سال 97 به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری، اظهارکرد: تحقق اهداف شعار سال رشد و توسعه همه جانبه کشور را به دنبال دارد بنابراین می‌طلبد تمامی آحاد مردم و مسئولان در این مسیر بیشتر تلاش کنند.

وی افزود: مردم باید با مصرف کالاهای ایرانی، تولید کنندگان با تولید کالاهای با کیفیت و رقابت‌‍‌پذیر و همینطور مسئولان نیز با حمایت واقعی از تولیدکنندگان زمینه رونق تولیدات داخلی و شکوفایی اقتصاد کشور را بیش از پیش فراهم کنند.

وی رفع معضل بیکاری را در گرو رونق تولید ملی دانست و گفت: تولید در جامعه زمانی رونق پیدا می‌کند که فضای کسب و کار مناسب باشد.

این مسئول در ادامه گفت: در شهرستان نظرآباد از ابتدای سال تا کنون اقدامات خوبی برای رفع مشکلات تولیدکنندگان صورت گرفته و در ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید تا کنون 78 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

فلاح‌نژاد با اشاره به تخصیص اعتبارات شهری و روستایی در این شهرستان، بیان کرد: اعتبارات 6 درصدی برای روستاها، اعتبارات 10 درصدی برای شهرها و اعتبارات 14 درصدی برای واحدهای تولیدی که در شهرهای صنعتی نظرآباد مستقر هستند درنظرگرفته شده است.

فرماندار نظرآباد در بخش دیگری از سخنان خود به آمار بیکاری شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به دلیل وجود واحدهای تولیدی فعال و شهرهای صنعتی در این شهرستان آمار بیکاری بسیار پایین است و طبق هماهنگی‌های انجام شده با دفاتر کاریابی متقاضیان کار با مراجعه به این دفاتر می‌توانند در مراکز صنعتی و واحدهای تولیدی مشغول به کار شوند.

این مسئول در ادامه به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: ما از سرمایه گذاری خارجی در نظرآباد استقبال می‌کنیم و تا کنون تعدادی از سرمایه گذاران برای ساخت واحدهای تولیدی در شهرستان اقدام کرده‌اند که تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: