• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1993-5
  • خبرنگار : 58007
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

پایان مسابقات مناظره دانشجویی در البرز/نوفن به مرحله کشوری صعود کرد

مرحله نیمه نهایی و فینال مسابقات مناظره دانشجویان دانشگاه علمی ـ کاربردی استان البرز با همکاری جهاد دانشگاهی البرز و این دانشگاه با رقابت چهار تیم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، در این مرحله از مسابقات که عصر چهارشنبه (30 آبان) در سالن همایش دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی البرز برگزار شد، تیم‌های نوفن و ندای موفقیت از مرکز کارخانه قند، نورا از مرکز زرماکارون و تفکر نوین از مرکز جهاد دانشگاهی به رقابت پرداختند.

اولین مسابقه نیمه‌نهایی با عنوان گزاره «اشتغال زنان موجب از بین رفتن فرصت‌های شغلی مردان می‌شود»، بین دو تیم نوفن و ندای موفقیت برگزار شد که تیم نوفن با برتری بر تیم حریف، نخستین تیم فینالیست مسابقات شد.

در مسابقه دوم نیمه‌نهایی نیز دو تیم نورا و تفکر نوین با عنوان گزاره «پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی باعث ایجاد فرصت‌های جدید کارآفرینی می شود» به رقابت پرداختند که تیم نورا به عنوان تیم مخالف برنده شد و به فینال راه یافت.

در ادامه، مسابقه فینال با عنوان گزاره «بیکاری جوانان ریشه در فرهنگ خانواده‌ها دارد» با رقابت دو تیم نورا و نوفن، تیم‌های برگزیده مرحله نیمه نهایی برگزار شد و تیم نوفن به عنوان تیم موافق با کسب امتیاز بیشتر به مرحله کشوری این مسابقات راه یافت.

 علی‌رضا قنبری، مهدی هنرمند، بیژن نصیری اعظم و کسری گردینی اعضای تیم نوفن را تشکیل می‌دهند.


در پایان این برنامه، احمدرضا فیروزی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به اهداف این مسابقات گفت: هدف از این مسابقات دنبال کردن فرایندی است تا شرکت کنندگان بتوانند روند اجتماعی شدن را تمرین کرده و این مسیر را در طول زندگی خود تقویت کنند.

وی تصریح کرد: مسابقات مناظره فرصتی را ایجاد می‌کند تا شرکت کنندگان بتوانند در موقعیت‌های بزرگ‌تر به ایفای نقش بپردازند و خود را برای مأموریت‌های مهم‌تر آماده کنند.

این مسئول تصریح کرد: این مسابقات در محدوده زمانی بسیار کوتاهی برنامه‌ریزی و اجرا شد که به همین دلیل از ابتدا با مشکلاتی در اجرا مواجه بودیم؛ اما خوشبختانه بر اساس تجاربی که وجود داشت و تلاش‌هایی که صورت گرفت مسابقات با انسجام و نظم خوبی برگزار شد و تیم‌های شرکت کننده توانستند علی‌رغم زمان کم آمادگی خوبی پیدا کنند.

مجتبی صفری، رییس اداره فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان البرز نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته توسط جهاد دانشگاهی و هیأت داوران در برگزاری این مسابقات، به بیان نکاتی درباره مناظرات پرداخت و اظهار کرد: این مسابقات تمرین خوبی برای دانشجویان بود تا بتوانند مهارت مناظره را به شکل مطلوبی فرا بگیرند.

وی ضمن به تیم صعود کننده از استان البرز، اظهار امیدواری کرد که این تیم بتواند نماینده شایسته‌ای برای استان البرز باشد.

صفری گفت: برای تیم‌های فینالیست هدایایی در نظر گرفته شده است که در نوبت جداگانه‌ای از آنها قدردانی خواهد شد.

در طول این مناظرات، دکتر حسین محمدی، دکتر ابوالفضل میرزازاده و دکتر عبدالقاسم ترابی که اعضای هیأت داوران مسابقات مناظره دانشجویان را تشکیل می‌دادند به صورت جداگانه به ذکر نکاتی در خصوص داوری این مسابقات و نقاط قوت و ضعف تیم‌های حاضر پرداختند.

گفتنی است تیم برگزیده این مسابقات به مرحله کشوری در استان یزد، اعزام خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: