• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-197-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

گسل ایپک عامل زلزله امروز در اشتهارد

فرماندار اشتهارد با بیان اینکه زلزله امروز اشتهارد با شدت 3.2 ریشتر و در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داد، گفت: این زلزله خسارتی به دنبال نداشت.

محمد کردی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: ساعت 6:51 دقیقه صبح امروز شنبه سوم آذرماه زمین‌لرزه‌ای با شدت 3.2 ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داد که خوشبختانه با توجه به شدت پایین آن خسارتی به دنبال نداشت و توسط بسیاری از مردم هم حس نشده بود.

کردی افزود: عامل این زمین‌لرزه گسل ایپک بود که در مرز میان بوئین‌زهرا و اشتهارد قرار دارد؛ معمولاً در اشتهارد این لرزه‌ها وجود دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت تحقیقات بر روی گسل اشتهارد نیز اعلام کرد: این کار توسط استان و شهرداری کرج به دلیل امتداد  و هم راستایی زمین‌شناختی هم برای شهر کرج و هم برای گسل اشتهارد در حال انجام است.

فرماندار اشتهارد خاطرنشان کرد: بهترین راه برای مقابله با زلزله، ساختمان‌سازی استاندارد است و در این زمینه هم در حوزه شهری و هم در حوزه روستایی باید احداث ساختمان مقاوم در اولویت قرار گیرد.

این مسئول در پایان تصریح کرد: در اشتهارد تجهیزات لازم برای وقوع حوادث احتمالی و چند نقطه هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: