• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-193-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

برخورداری شرکت‌های دانش‌بنیان از معافیت مالیاتی

کارگزار فن بازار ملی البرز گفت: در حال حاضر 15 استان کشور دارای فن بازار هستند و در تلاش هستیم سایر استان‌ها هم صاحب فن بازار شوند.

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: البرز در حوزه فن بازار استان تازه کاری است و به تازگی وارد سومین سال فعالیت خود شده است.

وی ادامه داد: درمجموع شش سال از عمر فن بازارها در کشور می‌گذرد و اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی اولین شهرهایی بودند که صاحب فن بازار شدند.

وی توضیح داد: در حال حاضر 15 استان کشور دارای فن بازار هستند و در تلاش هستیم سایر استان‌ها هم صاحب فن بازار شوند.

وی در ادامه با اشاره به کارکرد فن بازارها گفت: فن بازارها هم برای اشخاص و هم برای شرکت‌ها برنامه‌های ویژه‌ای دارند که بر اساس ظرفیت‌های شرکت‌ها این برنامه‌ها را ارائه می‌دهند.

رضایی افزود: کارگزاران فن بازارها با مراجعه به شرکت‌ها به دنبال نوآوری‌های خاص هستند تا بتوانند با تکیه بر این نوآوریها زمینه تبدیل آن به شرکت دانش بنیان را فراهم کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: شرکتی که دانش بنیان بشود از 110 خدمت دولت مثل معافیت مالیاتی، معافیت بیمه‌ای، معافیت گمرکی و ... برخوردار می‌شود.

وی ابراز کرد: علاوه بر این، کارگزاران فن بازارها با مراجعه به شرکت‌ها مشکلات فناوری آنها را شناسایی و با کمک شبکه   مستقر در معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری در راستای حل این مشکلات گام برمی‌دارند.

کارگزار فن بازار ملی البرز ادامه داد: در کنار این موارد، کارگزاران فن بازارها در زمینه‌هایی مثل فروش محصولات و تامین بخشی از هزینه‌های حضور شرکت‌ها درنمایشگاه داخلی و خارجی اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

رضایی با اشاره به نقش حمایت فن بازارها از اشخاص حقیقی گفت: مشکل اغلب افراد نخبه و صاحب ایده نداشتن سرمایه است و فن بازارها با برگزاری استارتاپ دموهای تخصصی زمینه تبدیل این ایده به طرحها را فراهم می‌کنند.

وی افزود: فن بازارها زمینه‌ای فراهم می‌کنند که ایده‌های افراد نخبه ثبت و زمینه تجاری سازی آنها فراهم شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: