• جمعه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-393-5
  • خبرنگار : 58007
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید شیرین‌کننده گیاهی جایگزین شکر در کشور

یک دانشجوی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه خوارزمی با همراهی پدر خود موفق به تولید شیرین‌کننده گیاهی جایگزین شکر بر پایه گیاه اِستِویا شده است.

شقایق مهدی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، "اِستِویا" را یک گیاه کاملاً شیرین توصیف کرد و افزود: متأسفانه تاکنون به این گیاه به علت دارا بودن ۲ گلیکوزید تلخ و ماندگاری طعم آن در دهان(After taste)، چندان توجه نشده است.

وی تلخی محصولات بر پایه این گیاه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: بعد از ۱۱ سال توانستیم طی فرآیند عصاره‌گیری، گلیکوزید تلخ و ماندگاری طعم را از اِستِویا جدا کرده و محصول نهایی را در قالب یک قطره ۳۰ میلی‌لیتری به بازار عرضه کنیم.

این دانشجوی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه خوارزمی با اشاره به وجود شیرین‌کننده‌های شیمیایی از جمله آسپارتام، آس سولفام، ساخارین و... در برخی آدامس‌ها، این مواد را سرطان‌زا و موجب آسیب رساندن به تیموس مغز و بروز میگرن دانست و توضیح داد: این مواد نیز دارای ماندگاری طعم در دهان بوده و معمولاً تلخی بعد از خوردن آن‌ها در دهان می‌ماند.

به گزارش ایسنا، شیرین‌کننده گیاهی جایگزین شکر بر پایه اِستِویا که در قالب یک قطره ۳۰ میلی‌لیتری عرضه شده، رتبه نخست دومین رویداد ملی "ایده‌بازار خوراکی و نوشیدنی" دانشگاه صنعتی امیرکبیر را به دست آورده است.

انتهای پیام


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: