• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-493-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تشکیل کلاس‌های 50 نفره در مدارس کمالشهر!

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج گفت: دانش‌آموزان وقت زیادی را در مدرسه سپری می‌کنند بنابراین باید امکانات لازم را برای آنها فراهم کنیم، چرا مدرسه‌ای که 500 دانش‌آموز دارد فقط 5 چشمه سرویس بهداشتی دارد که آن هم به علت خرابی و شکستگی نمی‌توان از همه آن‌ها استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، قاسم پوستین‌دوز امروز یکشنبه 11 آذرماه،‌ در نشست مدیران مدارس ناحیه چهار کرج که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر کمالشهر برگزارشد، اظهارکرد:   کمالشهر 25 هزار دانش‌آموز دارد اما به علت کمبود مدرسه 10 درصد از جمعیت دانش‌آموزی این شهر برای تحصیل به مناطق دیگر شهر کرج می‌روند.

وی افزود: در حال حاضر 19 هزار دانش‌آموز در مدارس این شهر تحصیل می‌کنند که از این تعداد 13 هزار دانش‌آموز لازم التعلیم و شش هزار دانش‌آموز در مقطع پیش‌دبستانی و بزرگسال هستند.

این مسئول به کمبود فضای آموزشی در کمالشهر اشاره کرد و گفت: این شهر مهاجرپذیر است و روز به روز هم جمعیتش بیشتر می‌شود اما متاسفانه سرانه فضای آموزشی آن متناسب با رشد جمعیت توسعه پیدا نکرده است و این عدم تناسب باعث شده که امروز 82 درصد مدارس این شهر دو شیفت باشند.

پوستین دوز تاکید کرد: تعداد بالای دانش‌آموزان در این شهر باعث شده که کلاس‌های درسی از استاندارد تعیین شده خارج شود، طبق آمار در سایر مناطق کرج هرکلاس درسی حداکثر 35 دانش‌آموز دارد اما در کمالشهر امسال در برخی از مدارس پایه اول تا چهارم تعداد دانش آموزان از 50 نفر هم بیشتر است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهارکرج تصریح کرد: به عنوان مثال در منطقه مثل خرمدشت که 60 هزار نفر جمعیت دارد به علت کمبود فضای آموزشی، مدرسه‌ای که باید با ظرفیت 300 دانش‌آموز اداره شود، 500 دانش‌آموز دارد.

وی گفت: قطعا کمبود فضای آموزشی و تعداد اضافه دانش‌آموزان در کلاس‌های درسی بر روند آموزش و پرورش و کیفیت تدریس معلمان اثر منفی می‌گذارد.

این مسئول کمبود سرویس بهداشتی، نبود فضای سبز، بافت فرسوده مدارس، کمبود نیمکت درسی و نداشتن تجهیزات را از دیگر مشکلات مدارس این شهر عنوان کرد و گفت: دانش‌آموزان وقت زیادی را در مدرسه سپری می‌کنند بنابراین باید امکانات لازم را برای آنها فراهم کنیم، چرا مدرسه‌ای که 500 دانش‌آموز دارد فقط 5 چشمه سرویس بهداشتی دارد که آن هم به علت خرابی و شکستگی نمی‌توان از همه آن‌ها استفاده کرد.

پوستین‌دوز اضافه کرد: دانش‌آموز کمالشهری چه گناهی دارد که باید در چنین شرایط و فضایی تحصیل کند، این دانش‌آموزان فرزندان ما و آینده‌سازان این مرز و بوم هستند نباید نسبت به وضعیت آن‌ها بی‌تفاوت باشیم.

وی گفت: بهترین راه این است که خیرین به این حوزه ورود کنند و شهرداری هم همکاری لازم را انجام دهد؛ در برخی از مناطق کمالشهر زمین‌های کوچکی وجود دارد مثلا زمین‌های   ۳۰۰   تا   ۴۰۰   متری که قطعا مناسب فضاهای آموزشی نیست با کمک نهادهای محلی و شهرداری باید در تامین زمین برای مدارس و خرید زمین‌های مجاور مدارس اقدام کنیم در غیر این صورت وضعیت تغییری نمی‌کند و روزبه روز هم بدتر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: