• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4690-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

مراقب دام‌های کلاهبرداران در اینترنت باشید

سرپرست پلیس آگاهی استان از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که با ترفند فروش اقساطی خودرو و دریافت وام کم بهره، اقدام به کلاهبرداری از 21 نفر از شهروندان به مبلغ یک میلیارد ریال کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری از طريق سايت ديوار، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی، محرز شد که پس از مشاهده آگهی تبلیغات فروش خودرو به صورت نقد و اقساط در سایت دیوار با فرد آگهي دهنده تماس گرفته و پس از توافق‌های اولیه جهت معامله خودرو در محل قرار حاضر شدند.

این مقام انتظامی گفت: با توافقات صورت گرفته، خودرو مورد نظر معامله شده و پس از پرداخت 80 ميليون ریال به عنوان پيش پرداخت، فروشنده شخصا اقدام به به تنظيم قولنامه صوری با مشخصات غیرواقعی کرده و در یک فرصت مناسب از غفلت مالباخته استفاده و اقدام به سرقت خودرو می‌کند.

سرهنگ نادربیگی گفت: موضوع در حال بررسی بود که پرونده مشابه دیگری به پایگاه دوم پلیس آگاهی، مبنی بر دریافت وام با کارمزد 4 درصد در قبال دریافت چک به مبلغ 310 ميليون ریال از طریق سایت دیوار با هویت نامشخص ارجاع شد.

این مقام انتظامی گفت: ماموران به سرعت وارد عمل شده و با انجام تحقیقات میدانی و بررسی آدرس‌های اعلام شده به مالباختگان، محرز شد که تمامی آدرس‌ها غیر واقعی است.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: در نهايت با انجام اقدامات اطلاعاتی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده در يک عمليات غافلگیرانه دستگير و جهت تحقیقات تکمیلی به پايگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد.

وی گفت :متهم در بازجویی‌های اولیه ، منکر هرگونه جرمي شد اما در مواجه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به جرم خود مبنی بر 21 فقره کلاهبرداری به مبلغ یک میلیارد ریال اعتراف کرد.

به گفته سرهنگ نادربیگی، متهم با قرار وثيقه دوميليارد ريالي روانه زندان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: