• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4990-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دوستی خاله‌خرسه با حیات وحش

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: علوفه‌رسانی به گونه‌های حیات‌وحش گاهی به ضرر آنها تمام می‌شود.

فردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: هر ساله با فرارسیدن فصل سرما و به خصوص بارش برف در ارتفاعات، بخشی از جمعیت حیات وحش استان به ویژه کل و بز به حاشیه جاده‌ها و روستاها مهاجرت می‌کنند.

وی ادامه داد: محیط زیست استان برای تامین غذای مورد نیاز این گونه‌ها، اقدام به خرید و توزیع علوفه در فضاهای خاصی می‌کند.

وی توضیح داد: از آنجایی‌که پیدا کردن غذا برای چهارپایان در زمان بارش برف به سختی صورت می‌گیرد، توزیع این علوفه‌ها می‌تواند این گونه‌ها را از خطر گرسنگی و حتی مرگ نجات دهد.

این مسئول ابراز کرد: اما نباید فراموش کرد استمرار علوفه‌رسانی به گونه‌های حیات وحش همیشه به نفع آنها نیست چون این امر باعث می‌شود آنها خوی وحشی‌گری خود را از دست بدهند و با اعتماد بی‌جا به انسان‌ها خود را در مسیر شکارچیان قرار دهند.

مدیرکل محیط زیست البرز خاطر نشان کرد: بر این اساس جوامع محلی وقتی می‌بینند گونه‌های وحشی به محل زندگی آنها نزدیک شده‌اند باید در غذارسانی به این حیوانات دقت کافی را به خرج دهند و فقط در مواقع لزوم و ضروری این کار را اجام دهند.

حکیمی ابراز کرد: حیات وحش در فصل سرما آسیب‌پذیر است به همین دلیل از جوامع محلی به خصوص ساکنان مناطق آسارا و طالقان درخواست می‌شود در صورت مشاهده سوء استفاده برخی از ضعف حیات وحش در فصول سرد، با محیط زیست همکاری کرده و موضوع را اطلاع دهند تا از شکار غیر مجاز حیوانات جلوگیری شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: