• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5390-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

هوای البرز همچنان در شرایط اضطرار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اخطاریه ادارات کل هواشناسی و محیط زیست استان مبنی بر افزایش آلاینده‌های هوا در البرز، جلسه کارگره اضطرار کاهش آلودگی هوای استان به منظور اتخاذ تدابیر لازم برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، مهدی مهرور در جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطراری آلودگی هوای استان با تاکید بر ضرورت آماده باش دستگاه‌های خدماتی، امدادی و مراکز و دستگاه‌های مرتبط افزود: این شرایط تا ظهر چهارشنبه 14 آذرماه پایدار خواهد بود.

مهرور گفت: جلوگيري از تردد كليه وسايل نقليه موتوري داراي پلاك شخصي، عمومي و دولتي فاقد برچسب معاينه فني معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمايي و رانندگي، با توقف و اعمال قانون همراه است.

وی افزود: ضرورت دارد از انجام كليه فعاليت‌هاي عمراني كه موجب تشديد آلودگي هوا مي‌شود؛ مانند ساخت و سازهاي شهري و پروژه‌هاي عمراني شهرداري‌ها جلوگیری شود.

این مسئول اضافه کرد: استقرار پايگاه‌هاي سيار اورژانس و هلال احمر با جانمايي مناطق آلوده تر و پرتردد به منظور كاهش زمان دسترسي به پايگاه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشكي باید صورت گیرد.

وی گفت: تهيه و توزيع و الزام استفاده از ماسك استاندارد توسط كاركناني كه حضور فيزيكي در سطح شهر به عنوان وظيفه خدمتي آنها مشخص شده است (مانند راهنمايي و رانندگي و شهرداري) ضرورت دارد.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: استفاده از سوخت مايع در نيروگاه‌ها و صنايع ممنوع است.

وی با تاکید بر لزوم تطبيق ساعات كار حمل و نقل همگاني با ساعات كار اداري و مراكز آموزشي تعيين شده توسط كارگروه شرايط ويژه آلودگي هوا افزود: به كارگيري حداكثر توان ناوگان حمل و نقل همگاني در جابه جايي مسافر (با لحاظ نمودن سلامت كامل خودرو هاي موجود) شركت‌ها و سازمان‌هاي حمل و نقل همگاني (اتوبوسراني، تاكسيراني و شركت هاي حمل و نقل تحت پوشش شهرداري‌ها ضرورت دارد.

مهرور خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان به نحوي اطلاع رساني کند تا از فعاليت‌هاي ورزشي (اعم از انفرادي،‌ همگاني و باشگاهي) در محيط‌هاي باز جلوگيري شود.‌


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: