• یکشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-1694-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

درهای کاخ مروارید به روی مردم باز می‌شود

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی البرز گفت: بازارچه‌های نوروزی آینه توانمندی‌های هر استان در بخش صنایع دستی است به همین دلیل سعی شده در بازارچه‌های نوروزی البرز صرفاً صنایع دستی البرز و در نهایت تهران عرضه شود.

سعید امینی در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: امسال شاهد برپایی بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: بازارچه مرکزی صنایع دستی استان طبق روال هر سال در محوطه کاخ مروارید برگزار و میزبان گردشگران خواهد بود.

وی توضیح داد: در بازارچه نوروزی کاخ مروارید 30 غرفه دایر خواهد شد که در آنها صنایع دستی استان عرضه می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته در تلاش هستیم یک بازارچه نوروزی با تعداد غرفه‌های کمتر در شهرستان طالقان که گردشگر پذیر است، ایجاد کنیم.

امینی افزود: در نظر داریم پنج تا 10 غرفه هم در ساوجبلاغ ایجاد کنیم ولی فعلاً منتظریم که بخش خصوصی مکان مورد نظر برای برگزاری این بازارچه‌ها را مشخص کند.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی البرز گفت: در تلاش هستیم این بازارچه‌ها در مسیرهای پرتردد و فضاهایی که گردشگرپذیر است، برگزار شود.

وی اظهار کرد: بازارچه‌های نوروزی آینه توانمندی‌های هر استان در بخش صنایع دستی است به همین دلیل سعی شده در این بازارچه‌ها صرفاً صنایع دستی البرز و در نهایت تهران عرضه شود.

گفتنی است کاخ مروارید توسط موسسه‌ی «رایت» طراحی و با نظارت مهندس «ویلیام کیس» بین سال‌های ۱۳۴۵ تا ۱۳۴۷ ساخته شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این بنا محل سکونت شمس پهلوی و خانواده‌ی او تا سال ۱۳۵۷ بود و اموال با ارزش زیادی در آن وجود داشت که مجسمه‌های ارزشمند و ظروف طلا فقط بخشی از آن اموال بود اما سال‌هاست از این اموال خبری نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: