• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2191-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

برخی مدیران بخشنامه معاون اول رئیس جمهور را نادیده می‌گیرند

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: مشخص نبودن سرانه مصرف بسیاری از اقلام و کالاهای تولیدی کشور، کارآفرینان و تولیدکنندگان را گیج کرده است.

رحیم بنامولایی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: در حال حاضر سرانه مصرف بسیاری از کالا و اقلامی که در کشور تولید می‌شود مشخص نیست و همین مشکلاتی برای کارآفرینان و تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: این مشخص نبودن سرانه مصرف، ریسک پذیری و میزان سرمایه گذاری کارآفرینان و سرمایه گذاران را تحت‌الشعاع قرار داده و هم در زمینه تولید و هم در زمینه صادرات و واردات ابهاماتی ایجاد کرده که باید رفع شود.

وی گفت: به عنوان مثل تولیدکنندگان شکر هنوز نمی‌دانند که میزان مصرف این محصول در کشور چقدر است و همین باعث شده شاهد واردات بی رویه این محصول باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز خاطر نشان کرد: در این شرایط باید به دنبال ایجاد بانک اطلاعاتی تعیین سرانه مصرف کشور باشیم تا میزان تولید، واردات و صادرات کالا و محصولات مختلف روال منطقی به خود بگیرد.

این مسئول تصریح کرد: اگر دولت برنامه اعلام   میزان سرانه مصرف داخلی را در دستور کار قرار دهد، صاحبان سرمایه بدون نگرانی و دغدغه در مسیر   تامین نیازهای کشور هدایت خواهند شد.

بنا مولایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با گلایه از عدم استفاده بخش دولتی از نظرات بخش خصوصی در تصمیم گیری‌های اقتصادی توضیح داد: علی رغم ابلاغ بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری به دستگاه‌های اجرائی مبنی بر الزام دریافت نظرات بخش خصوصی قبل از اتخاذ هر گونه تصمیمات اقتصادی، در موارد عدیده‌ای مدیران اجرائی دولت این بخشنامه را نادیده گرفته و ظاهرا تمایلی به اجرای آن ندارند.

وی گفت: بدون شک بدون بهره گیری از توانمندی و تجریبات بخش خصوصی چرخ در مسیر درست حرکت نمی‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: