• شنبه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2890-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

دستگیری یک نوجوان 14 ساله با 10 میلیارد کلاهبرداری!

فرمانده انتظامی البرز گفت: نوجوان 14 ساله‌ای که از طریق فضای مجازی اقدام به فروش ارزهای دیجیتال در سراسر کشور می‌کرد، در کرج دستگیرشد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، سردار عباسعلی محمدیان گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر واریز وجه برای دریافت ارز دیجیتالی به حساب یک از سایت‌های فروش ارز و عدم دریافت ارز در موعد مقرر موضوع از سوی پلیس فتا استان البرز پیگیری شد.

وی گفت: در بررسی‌های مقدماتی کارشناسان مشخص شدکه نامبرده خود را به عنوان مدیر سایت‌های مشهور فروش ارز دیجیتال به طعمه‌های خود معرفی کرده و از این طریق اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات مشخص شد که فرد کلاهبردار با ایجاد اکانت‌های جعلی اقدام به تبلیغ گسترده در فضای مجازی کرده و ازطریق تبلیغات گسترده مشتریان خود را جذب و از آنها درخواست می‌کرد که وجه پرداختی را مستقیما به حساب یکی از سایت‌های معتبر واریز و سپس خود را به عنوان نقش خریدار به مدیران سایت معرفی و ارزها را دریافت و به خریدار اصلی تحویل نمی‌داد.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش ماموران پلیس فتا و ردیابی‌های صورت گرفته، عامل کلاهبرداری های دیجیتالی که یک نوجوان 14 ساله بود دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: متهم در اعترافات خود اذعان داشت که با اکانت‌های جعلی و با استفاده از کارت شناسایی جعلی اقدام به 10 میلیارد ریال کلاهبرداری از افراد در سراسر کشور کرده است.

وی از شهروندان خواست : چنانچه افرادی به این شیوه مورد کلاهبرداری قرارگرفتند به پلیس فتا استان البرز واقع درکرج میدان طالقانی جنب پزشکی قانونی مراجعه کنند.

سردار محمدیان به کاربران توصیه کرد : چنانچه قصد خرید هرنوع کالا درفضای مجازی را دارند از مجاری وب سایت های اصلی اقدام کنند تا گرفتار چنین شیادانی نشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: