• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-4990-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

بازدید شهردار کرج از مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی

شهردار کرج امروز شنبه 14 اردیبهشت با هدف آشنایی با ماهیت، اهداف و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهش‌محور، از پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز،  در این بازدید که با حضور عطاالله ربانی، رئیس پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت، شهردار کرج با فعالیت بخش‌های مختلف پارک از جمله نمایشگاه دائمی پارک که با استقرار 70 شرکت دانش‌بنیان برپا شده، مرکز تخصصی ماشین‌های الکتریکی واحد خواجه‌نصیر، کارگاه مونتاژ مرکز مبدل‌ها و منابع تغذیه جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت و مرکز گیاهان دارویی آشنا شد.

رئیس پارک علم و فناوری البرز در حاشیه این بازدید اظهارکرد: پارک علم و فناوری البرز با گسترش تعامل و هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی مختلف استان در جهت تحقق اهداف فناورانه گام برمی‌دارد که راه‌اندازی مراکز رشد همکار مانند پژوهشگاه مواد و انرژی، رویان، مراکز رشد مشترک مانند خاک و آب، اصلاح و تهیه نهال و بذر از جمله این اقدامات است.

عطاالله ربانی با تاکید براینکه برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و رونق تولید باید اساس کارها بر مبنای دانش و پژوهش شکل بگیرد، افزود: اگر فعالیت‌های دانش‌بنیان و پژوهش‌محور باشند کسب و کارهای موجود حفظ و بسیاری از مشاغل فراموش شده دوباره احیا می‌شوند.

وی در پایان تحقیق و پژوهش را رکن مهم کارآفرینی و اشتغالزایی دانست و گفت: توسعه بدون توجه به تحقیق و پژوهش امکان‌پذیر نیست، شرکت‌های دانش‌بنیان که بر پایه تحقیق و دانش شکل گرفته‌اند، زیربنای توسعه اشتغال و کارآفرینی و ایده‌های خلاقانه هستند و ارتباط تنگاتنگ آن‌ها با بخش‌های مختلف از جمله مدیریت شهری می‌تواند راهگشای حل بسیاری از معضلات باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: