• دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2291-5
  • خبرنگار : 58008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جلوگیری از قیمت‌گذاری سلیقه‌ای مسکن در کرج

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج با بیان اینکه حذف قیمت فروش ملک از سایت‌ها به نفع بازار است گفت: این سایت‌ها مانند کاغذ قیمت خرید و فروش پشت شیشه مغازه‌هاست که پیشتر ممنوع اعلام شده بود.

محمد قمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز در خصوص حذف قیمت خرید و فروش املاک از سایت‌های اینترنتی گفت: این اعلام قیمت ملک و املاک در سایت‌ها ثمره‌ای جز ایجاد بحران در بازار ندارد و باعث می‌شود قیمت‌هایی سلیقه‌ای و غیر واقعی بر روی املاک گذاشته شود.

  وی در ادامه افزود: این سایت‌ها مانند کاغذ قیمت خرید و فروش پشت شیشه مغازه‌هاست که پیشتر ممنوع اعلام شده بود، این سایت‌ها خود باعث افزایش قیمت می‌شوند، همانگونه که در دوران گذشته کاغذ پشت شیشه‌ها باعث افزایش قیمت و ایجاد جو روانی منفی می‌شد.

قمی در ادامه اظهار کرد: افراد بر اساس سلیقه در این سایت‌ها اعلام قیمت می‌کردند، فرضاً با دیدن قیمت ملکی تصور می‌کردند که ملک خودشان چند برابر این ملک می‌ارزد، پس قیمتی مطابق تصور و سلیقه خود اعلام می‌کردند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج افزود: این ممنوعیت ثبت قیمت اگر باعث کاهش قیمت نشود در حداقل ترین حالت باعث بحران نمی‌شود و جو روانی منفی نیز ایجاد نمی‌کند.

وی در پایان افزود: البته باید مدتی از این طرح بگذرد تا نتیجه آن مشخص شود، فعلاً که بازار در رکود است و باید تا پایان ماه رمضان و فصل تابستان که فصل خرید و فروش ملک است صبر کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: