• شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3391-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

آلودگی برای البرز مالیات برای تهران

مدیر کل امور مالیاتی البرز گفت: طبق قانون، مالیات هر واحد تولیدی و صنعتی در هر استان باید در همان استان پرداخت شود ولی متاسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان مالیات خود را به تهران پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، سید مجتبی تقوی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی که امروز شنبه 21 اردیبهشت در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد، اظهار کرد: 90 درصد درآمدهای استان از طریق سیستم مالیاتی تامین می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی در استان ادامه داد: این طرح از اواسط سال گذشته در استان اجرایی شده تا بر اساس آن عدالت مالیاتی، رضایت مردم و درآمد مناسب مالیاتی محقق شود.

وی افزود: بدون شک با تحقق عدالت مالیاتی رضایت مردم بیشتر شده و در نهایت درآمدهایی مالیاتی نیز بیشتر می‌شود.

این مسئول با اشاره به اعمال تحریم خاطر نشان کرد: در این شرایط دست مدیران کل مالیاتی استان‌ها برای بخشودگی و تقسط مالیات‌ها باز است.

تقوی گفت: سال گذشته چند میلیارد بخشودگی و تقسیط مالیات در استان داشتیم که این امر اعتماد عمومی به سیستم مالیاتی را افزایش می‌دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پرونده‌های ماده 110  قانون مالیات اشاره کرد و گفت: طبق این ماده مالیات هر واحد تولیدی، صنعتی و ... در هر استان باید در همان استان پرداخت شود ولی متاسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان مالیات خود را به تهران پرداخت می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: تا کنون 400 پرونده در این زمینه تشکیل شده که در حال بررسی است.

وی اظهار کرد: چرا شرکتی که در البرز مستقر است و فعالیتش برای هوا، محیط زیست، ترافیک و ... پیامدهایی در پی دارد مالیاتش را به تهران می‌دهد؟

وی گفت: با رسیدگی به این پرونده‌ها به درآمدهای استان اضافه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: