• شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3491-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

وجود 6 هزار و 600 میلیارد ریال بدهی بانکی در البرز

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان البرز گفت: سیال بودن نقدینگی و تعدد موسسات پولی از عمده مسائل نظام بانکی کشور است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، موسی اسلامیان در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابع وزارت امور اقتصادی و دارایی که امروز شنبه 21 اردیبهشت در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد، اظهار کرد: کل اعتبارات 13 بانک عامل فعال در استان در سال گذشته 263 هزار میلیارد ریال بوده که 183 هزار میلیارد ریال آن در قالب تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت معوقات بانکی استان ادامه داد: در حال حاضر شش هزار و 600 میلیارد ریال معوقات بانک‌های استان است که باید به مرور زمان دریافت شود.

وی در خصوص ساز و کار و ارائه تسهیلات بانکی توضیح داد: طبق دستورالعمل بانک مرکزی، هر بانکی می‌تواند حدود 85 درصد منابعش را در قالب تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار دهد.

این مسئول خاطر نشان کرد: البرز جزو معدود استان‌هایی است که در زمینه ارائه تسهیلات وضعیت خوبی دارد و در بحث ریسک اعتباری هم به استانداردهای جهانی نزدیک است.

اسلامیان با بیان اینکه نظام بانکی پیشران نظام اقتصادی کشور است، توضیح داد: دو سوم بازار کشور در اختیار بازار پولی است که بانک‌ها بخش عمده‌ای از این بازار را در اختیار دارند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان البرز با اشاره به برخ از مشکلات نظام بانکی کشورگفت: سیال بودن نقدینگی و تعدد موسسات پولی از عمده مسائل نظام بانکی کشور است.

وی افزود: سیال بودن نقدینگی باعث می‌شود پول از بانک‌ها خارج شود و تعدد موسسات پولی و مالی نیز باعث شده مردم سپرده‌های خود را در این موسسات بگذارند ولی از بانک‌های عامل درخواست وام داشته باشند که همین امر باعث کاهش منابع مالی بانک‌های عامل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: