• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-3891-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

اتمام پروژه تعریض آزادراه کرج-تهران/گره ترافیکی گرمدره رفع می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز گفت: پروژه تعریض لاین جنوبی آزادراه تهران-کرج محدوده گرمدره  به اتمام رسیده و به زودی تردد در آن جریان می‌یابد تا گره ترافیکی آزادراه کرج- تهران رفع و تردد روان شود.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، مهرداد جهانی گفت: با توجه به حجم بالای تردد در آزادراه تهران- کرج-قزوین که تقریباً 3.5 برابر میانگین تردد کشوری است، در برخی از مقاطع آزادراه شاهد ترافیک سنگین و کندی تردد به عنوان گلوگاه ترافیکی بودیم.

جهانی افزود: بر این اساس پروژه‌هایی برای رفع این مشکلات در نظر گرفته شد که یکی از مهمترین و ضروری‌ترین آنها  تعریض محدوده گرمدره در لاین جنوبی آزادراه تهران-کرج بود.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از دی ماه سال گذشته  با برآورد زمانی یک ساله آغاز شد و به رغم وجود موانع و مشکلاتی اعم از تداخل اجرایی با تکمیل سقف مترو، وجود معارض، شرایط جوی نامساعد و کمبود اعتبار، با تلاش بی وقفه پروژه مذکور درکمتر از شش ماه و در  اردیبهشت ماه سال جاری پایان یافت و به زودی زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت.

وی حمایت استاندار و مسئولان ذی ربط استان و همچنین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان را از موجبات تسریع در انجام کار ذکر کرد و افزود: در محدوده مذکور عرض آزادراه از 3 به 4 لاین افزایش پیدا کرد؛ اعتبار هزینه شده برای این پروژه  25 میلیارد ریال و از اعتبارات ملی بوده است.

وی در خصوص سایر پروژه‌های در دست اقدام برای روان سازی ترافیک و رفع گلوگاه‌های ترافیکی آزادراه گفت: تعریض لاین شمالی آزادراه در محدوده گرمدره، احداث زیر گذر غیر همسطح در محدوده پل فردیس و تعریض آزادراه از پل فردیس تا مهرویلا از جمله پروژه‌های در دست اقدام است که به محض تامین اعتبار و رفع معارض به سرعت انجام خواهدشد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: