• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-8990-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

زمزمه‌های اجرای طرح پارکبان در معابر اصلی کرج

شهردار کرج از اجرای طرح پیاده راه در رجایی شهر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز،علی اصغر کمالی زاده امروز سه‌شنبه 24 اردیبهشت در نشست تخصصی با پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز اظهار کرد: به منظور تخلیه به موقع معابر، پاکسازی حریم خیابان‌ها از توقفگاه‌های دوبل و افزایش سرعت عبور و برای جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان آماده اجرای طرح پارکبان در نقاط مختلف کرج هستیم.

این مسئول تصریح کرد: با اجرای این طرح سعی شده از تصرف دائمی فضای عمومی معابر توسط شهروندان به ویژه مالکان و متصدیان اماکن تجاری مجاور خیابان‌ها جلوگیری شود.

شهردار کرج با اشاره به نقش مهم فرهنگ سازی در زمینه ترافیک افزود: برای ارتقای فرهنگ ترافیکی، رسانه‌های ارتباط جمعی به ویژه صدا و سیما، تلویزیون شهری، بیلبوردها نقش اثرگذاری دارند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها بازوان توانمند تحقق ارتقای فرهنگ ترافیکی هستند، تاکید کرد: آموزش فرهنگ ترافیک در سطح مدارس و بین دانش آموزان باید انجام شود و در راستای ارتقای این فرهنگ همه باید یاری دهنده باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح پیاده راه در منطقه رجایی شهر کرج یادآور شد: اجرای این طرح گامی اثربخش برای کاهش گره‌های ترافیکی و به دنبال آن کاهش تلفات و خسارات رانندگی در این منطقه است.

به گفته شهردار کرج، افزایش میزان تصادفات امروز به دلیل رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی و عدم آموزش درست است و ارتقای این فرهنگ به نحو مطلوب نیازمند کار دسته جمعی است.

کمالی زاده بیان کرد: به منظور نهادینه شدن فرهنگ پایبندی به قوانین راهنمایی و رانندگی آماده حمایت از پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: