• یکشنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-893-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

تحصیل 2500 دانشجوی علوم پزشکی در البرز

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بیش از 60 درصد کارخانجات دارویی کشور در البرز مستقر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمد نوری سپهر در نشست خبری امروز یکشنبه 19 خرداد اظهار کرد:   البرز به عنوان قطبی دارویی، 60 درصد کارخانجات دارویی فعال کشور   را در خود جای داده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد کارخانجات دارویی در البرز در همین قطب هستند، افزود: بزرگترین کارخانجات مواد غذایی در البرز مستقر هستند که سبب بالندگی در این استان می‌شود .

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به این مطلب که   به صورت اجتناب ناپذیر باید تحقیقات بنیادی و کاربردی را انجام دهیم،گفت: تحقیقات کاربردی زود بازده است و با چند شرکت بزرگ در زمینه گیاهان دارویی تفاهم نامه داریم .

نوری سپهر با بیان اینکه مرکز رشد در   بخش تحقیقات کاربردی فعال است و ۱۰ شرکت در این مرکز ثبت شده که مورد حمایت ما نیز هستند، بیان کرد: در سال ۸۸ با ۷ هیات علمی سه   طرح داشتیم که این تعداد در سال ۹۷ به ۱۱۰ طرح تحقیقاتی مصوب کار شده منجر به خروجی با ۲۱۰ هیات علمی رسیده است .

معاون تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه در بحث مقالات هم جهش‌های خوبی داریم، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی استان مشغول تحصیل هستند .

نوری سپهر با بیان این مطلب که در البرز چند مرکز تحقیقاتی داریم، عنوان کرد: مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیردار، مرکز تحقیقات HSE  و مرکز تحقیقات SDH و مرکز تحقیقات پروبیوتیک و مکمل‌های غذایی از جمله مراکز استان هستند.

وی افزود: در سال ۲۰۱۸ توانسته‌ایم ۲۹۸ مقالات بین المللی در جهان ارائه دهیم که این تعداد در چند ماهه سال ۲۰۱۹ به ۱۴۰ رسیده است .

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۰ قطب دارند که البرز در قطب شش قرار دارد، ادامه داد: البرز، قزوین، زنجان، قم، اراک، خمین و ساوه در قطب شش هستند.

معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به تازه‌های نشر این معاونت در سال گذشته گفت: سال ۹۷ ، هفت عنوان کتاب با لوگوی دانشگاه چاپ کردیم .

وی با بیان اینکه در ششمین جشنواره مقالات، ابداعات و اختراعات رویش گوهرنگ عنوان برتر را کسب کردیم، گفت: ۱۲ اختراع در سامانه وزارت بهداشت ثبت کرده ایم .

نوری سپهر با بیان این که یک تا سه درصد بودجه اجرایی هر دستگاه سهم اعتبارات پژوهشی است، ابراز کرد: رویکرد ما ارتزاق از بودجه عمومی نیست و با اختصاص همین بودجه هم می‌توان اقدامات زیادی انجام داد.

وی در پایان گفت:  سال گذشته اعتبار پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی البرز دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: