• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-2892-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نوبخت: شایسته نیست مردم تعطیلات را در ترافیک شمال سپری کنند

معاون رئیس جمهور گفت: امسال علاوه بر بهره‌برداری از قطعه اول آزادراه تهران-شمال، شاهد بهره برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، محمدباقر نوبخت امروز سه‌شنبه 21 خرداد ماه برای بازدید از روند پیشبرد قطعه یک آزادراه تهران-شمال به البرز سفر کرد.

نوبخت از تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال خبر داد گفت: پس از تخصیص اعتبار انتظار می‌رود ظرف دو ماه فاز یک این پروژه تکمیل و زیر بار ترافیک برود.

وی ادامه داد: ما موظف هستیم بستر تسهیل در تردد مردم را فراهم کنیم چراکه شایسته نیست مردم، تعطیلات خود را در ترافیک سنگین مسیر شمال کشور صرف کنند.

نوبخت گفت: ما پنجه در پنجه نظام سلطه قرار گرفته‌ایم و با برنامه‌ریزی دقیق درصدد به نمایش گذاشتن اراده ملی برای مقاومت هستیم.

وی افزود: روند رشد و توسعه کشور را همراه با مقابله با استکبار با قدرت استمرار خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: این تعهد را برای خود ایجاد می‌کنیم و امسال علاوه بر بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران-شمال، شاهد بهره برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم بود.

وی گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شد فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال در نیمه اول سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

گفتنی است در این راستا برای تکمیل فاز یک این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از سوی بنیاد مستضعفان اختصاص می‌یابد.

جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه آزادراه تهران شمال به ریاست معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور استاندار البرز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، پیمانکار این پروژه نیز در خصوص روند پیشبرد کار گزارشی ارئه کرد که به شرح زیر است:

فاز یک این آزادراه ۳۲ کیلومتر است که با بهره‌برداری از آن ۶۰ کیلومتر از مسیر تهران شمال برای مسافران کاسته می‌شود، اکنون این بخش ۹۵.۳ درصد پیشرفت واقعی دارد و پیشرفت مورد نیاز برای بهره‌برداری ۹۷ درصد است که در صورت تامین اعتبار زیر بار ترافیک می‌رود.

در   راستای اجرا و تکمیل ۳ فاز دیگر این پروژه نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

گفتمی است پروژه آزادراه تهران-شمال در فاز یک به حوزه البرز مربوط می‌شود که با پیگیری‌های صورت گرفته در البرز طی تعامل مسئولان مربوطه، هیچ مانعی برای تکمیل پروژه وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: