• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-3092-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق برند با جدیت پیگیری می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: طی دو ماه اول سال 63 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شده است.

سعید ناجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا نیازمند تعامل بین بخشی است و تنها از عهده یک نهاد یا سازمان برنمی‌آید.

وی ادامه داد: در کنار تلاش دستگاه‌های مسئول، مشارکت مردم نیز نقش به سزایی در شناسایی کالاهای قاچاقی که در گوشه و کنار استان عرضه می‌شوند دارد چون ناظران این بخش امکان رصد روز به روز همه نقاط استان را ندارند.

وی ابراز کرد: بدون شک هیچ طرحی به خصوص در حوزه مقابله و پیشگیری از قاچاق کالا بدون مشارکت شهروندان به سرانجام مطلوب نمی‌رسد.

این مسئول خاطر نشان کرد: با اقدامات صورت گرفته استان البرز توفیق زیادی در حوزه شناسایی، کشف و ضبط کالاهای قاچاق داشته به طوری که سال گذشته 193 میلیارد تومان و دو ماه اول امسال نیز 63 میلیارد تومات کالای قاچاق در استان ضبط شده است.

ناجی خاطر نشان کرد: طی مدت اخیر اقدامات مناسبی برای جلوگیری از قاچاق کالاهای برندی به ویژه پوشاک قاچاق در استان صورت گرفته که این روند باعث ترغیب مردم به مصرف کالاهای داخلی شده است.

سرپرست فرمانداری کرج توضیح داد: بسیاری از کالاهای برندی که به صورت قاچاق وارد می‌شوند غیراصل هستند و با قیمت‌های بالا به مردم فروخته می‌شوند و ورود آنها نتیجه‌ای جز خروج ارز ندارد به همین دلیل جلوگیری از ورود آنها از مبادی غیرقانونی وظیفه ای جدی است.

وی با اشاره به سرنوشت کالاهای قاچاق ضبط شده توضیح داد: با راه اندازی سازمان اموال تملیکی استان، چهار انبار بزرگ برای انبارکردن کالاهای قاچاق ضبط شده در نظرگرفته شده است.

ناجی گفت: کالاهای قاچاق ضبط شده به این انبارها انتقال داده می‌شوند تا تکلیف آنها مشخص شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: