• جمعه ۳۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1493-5
  • خبرنگار : 58008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

اگر مسلمانان با هم بسیج شوند می‌توانند دشمن را شکست دهند

مسئول بسیج اساتید پردیس کشاورزی دانشگاه تهران گفت: ۱۵۰۰ نفر از اساتید البرزی عضو بسیج اساتید هستند.

ابوالفضل زالی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز گفت: بسیج اساتید تشکلی رسمی است که در سال ۸۲ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید تا از این تاریخ به بعد تمامی اساتیدی که دغدغه انقلابی  و فرهنگی داشتند به صورت متمرکز و منظم به این دغدغه‌ها بپردازند.

وی در ادامه افزود: استان البرز از سالی که به عنوان استانی مستقل شناخته شد بسیج اساتید را دارا بود و اساتید به فعالیت‌های خود ادامه داده‌اند.

زالی ادامه داد:  استان البرز حدود ۱۵۰۰ و پردیس کشاورزی دانشگاه تهران هم حدود ۷۰ نفر استاد بسیجی دارد که احتمال می‌رود با توجه به نزدیکی فصل تابستان و سالگرد تشکیل بسیج اساتید این آمار افزایش پیدا کند.

وی در  خصوص هدف تشکیل بسیج اساتید گفت: همیشه اساتید دغدغه‌مند و انقلابی در زمینه‌های مختلف به صورت پراکنده فعال بودند اما با تشکیل این بسیج، اساتید انقلابی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی همسو با آرمان‌های انقلاب فعالیت می‌کنند.

زالی در ادامه افزود: ثمره همکاری این اساتید انقلابی، تحقیقات و کتب مختلف و دیگر حرکات انقلابی است.

مسئول بسیج پردیس کشاورزی دانشگاه تهران گفت: ۳۱ خرداد ماه سالروز تشکیل بسیج اساتید است که در این روز جمعی از اساتید بسیجی به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند و از رهنمود های ایشان بهرمند می‌شوند، در ضمن هرسال نسبت به برنامه‌ریزی‌های کوتاه و بلند مدت برای سال پیش رو اقدام می‌کنند.

وی در پایان اظهار داشت: در آیه ۶۰ سوره انفال هم نسبت به همکاری و بسیج شدن مسلمانان اشاره شده است که اهمیت وجود بسیج را نشان می‌دهد، در این آیه گفته شده اگر مسلمانان با یک دیگر بسیج  و متحد شوند می‌توانند دشمن را شکست دهند‌.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: