• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-293-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

هدف اصلی جهاد دانشگاهی تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است

رئیس جهاددانشگاهی با بيان اينکه دغدغه‌های فعلی جامعه موجب شده تا جهاد دانشگاهی محور برنامه‌های خود را تمرکز بر برنامه‌های توسعه‌ای و توليد فناورانه قرار دهد، گفت: همکاری مشترک با بخش‌های مختلف صنایع و معادن می‌تواند مسیر رونق و توسعه کشور را هموارتر کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حمیدرضا طیبی، چهارم تیرماه در نشست مشترک با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که با حضور مدیران صنایع و معادن در مجمتع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی در کرج برگزار شد، اظهارکرد: کاربردی کردن فناوری و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان هدف اصلی جهاددانشگاهی است.

وی افزود: جهاددانشگاهی از ابتدای تشکیل تاکنون دستاوردهای بسیاری داشته که همه این دستاوردها نتیجه باور و اعتماد به توانمندی‌های داخلی است.

این مسئول با بیان اینکه 20 درصد بودجه جهاددانشگاهی از سوی دولت و 80 درصد از منابع فناوری‌های تولیدی تامین می‌شود، افزود: این مجموعه در حال حاضر 7500 نیرو دارد.

طیبی گفت: عملکرد این مجموعه براساس نیازهای کشور برنامه‌ریزی می‌شود که بخشی از فعالیت‌ها براساس تشخیص جهاددانشگاهی و بخشی از طریق ماموریتی که از سوی دولت به این مجموعه واگذار شده اجرا می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی در ادامه بر ضرورت به کارگیری توان داخلی تاکید کرد و افزود: بهره‌مندی از پتانسیل سه پارک علم و فناوری این امکان را به مجموعه می‌دهد که در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های دانش بنیان و فناورمحور گام‌های بزرگی بردارد که البته استفاده از پتانسیل‌های موجود اعتماد مدیران و تصمیم به موقع آنها را می‌طلبد.

وی با بيان اينکه دغدغه‌های فعلی جامعه موجب شده تا جهاد دانشگاهی محور برنامه‌های خود را تمرکز بر برنامه‌های توسعه‌ای و توليد فناورانه قرار دهد، گفت: همکاری مشترک با بخش‌های مختلف صنایع و معادن می‌تواند مسیر رونق و توسعه کشور را هموارتر کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: