• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 984-2592-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

حضور مسئولان ملی در البرز بر سرعت عمران و آبادانی استان افزوده است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: هر استانی مزیت‌هایی دارد که می‌تواند با پرداختن به آنها بستر مانایی جمعیت را فراهم کند و کوتاهی در این راستا موجب افزایش مهاجرت به استان‌هایی پویا و مولد همچون البرز می‌شود که اکنون زیرساخت‌های این استان از رشد جمعیت باز مانده است.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، عزیزاله شهبازی در همایش یک روزه معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که امروز دوشنبه دهم تیرماه به میزبانی البرز و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد، افزود: این نشست به منظور افزایش همفکری و هم افزایی معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر   کشور در جهت ایجاد بسترهای عمران و آبادانی شهرها و روستاهای کشور تشکیل شد.

وی با تشریح شرایط استان ادامه داد: رنگین کمانی از اقوام مختلف کشور در البرز با همدلی و در نهایت صلح و دوستی در آبادانی استان سهیم هستند.

شهبازی گفت: بیش از ۷۰ مسئول ملی را در مدت حضورم به عنوان استاندار البرز در این استان میزبانی کرده‌ایم که منشا خیر و اثرات مثبت در مسیر توسعه استان بوده اند.

وی افزود: تخصیص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‌های مهم و استراتژیک البرز طی سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یکی از دستاوردهای جلب توجهات ملی به البرز بوده است.

استاندار البرز اضافه کرد: معاونین عمرانی استانداری‌ها وظیفه سنگین نظارت بر پروژه ها و طرح‌های عمرانی را دارند که در البرز این امر به جد در جریان است.

وی گفت: عمران و آبادانی استان نباید منوط به توزیع اعتبارات در شورای برنامه ریزی و توسعه شود بلکه شهرداری‌ها و معاونت عمران موظف به ایجاد بسترهای مشارکت بخش خصوصی در این راستا هستند.

شهبازی افزود: برای توسعه گردشگری البرز آماده امضای تفاهم نامه همکاری و هم افزایی با سایر استان‌ها هستیم.

وی عنوان کرد: شهرداری‌ها باید به سمت درآمدزایی حرکت کنند چراکه نمی‌توان توسعه و عمران شهرها را با درآمدهای محدود ارزش افزوده دنبال کرد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: در موضوع طرح بازآفرینی شهری دولت تدبیر و امید به جد ورود کرده ولی استان‌ها کمتر از این امکان بهره برداری کرده اند.

وی گفت: عدم توجه به بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده آسیب زا خواهد بود.

شهبازی افزود: هر استانی مزیت‌هایی دارد که می‌تواند با پرداختن به آنها بستر مانایی جمعیت را فراهم کند و کوتاهی در این راستا موجب افزایش مهاجرت به استان‌هایی پویا و مولد همچون البرز می‌شود که اکنون زیرساخت‌های این استان از رشد جمعیت باز مانده است.

استاندار البرز ادامه داد: در بارندگی‌های فروردین امسال البرز نیز مانند سایر استان‌ها در معرض خطر سیل بود ولی با مدیریت شرایط از وقوع خسارات جانی و مالی جلوگیری شد.

وی گفت: در کرج نیز به واسطه وجود رودخانه فصلی دلمبر در صورتی که تدابیر لازم به موقع اتخاذ نمی‌شد، حادثه شیراز تکرار می‌شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: