• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-6490-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

نگاه مدیریت شهری به پروژه‌های فرهنگی تغییر کرده است

شهردار کرج گفت: هزینه ساخت کتابخانه مرکزی استان از اعتبارات شهرداری تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، علی کمالی زاده در مراسم کلنگ زنی کتابخانه مرکزی البرز اظهار کرد: فرهنگ پایه و زیربنای توسعه کلانشهرهای امروزی است به همین دلیل مدیریت شهری کرج ارتقای زیرساخت‌ها و فضاهای فرهنگی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

شهردار کرج با اشاره به تغییر رویکرد مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های فرهنگی ادامه داد: قبلا اجرای پروژه های فرهنگی منوط به پروژه‌های عمرانی بود و اولویت مدیریت شهری احداث زیرگذر، پل و ...   ولی طی سال‌های اخیر این رویکرد تغییر کرده و حالا پروژه‌های فرهنگی پیوست عمرانی دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جای خالی کتابخانه مرکزی در البرز احساس می‌شد، گفت: بلاخره بعد از چند سال کلنگ کتابخانه مرکزی البرز به زمین زده شد که این امر نقطه عطفی برای افزایش سرانه مطالعه در استان خواهد بود.

کمالی زاده ابراز کرد: برای جانمایی کتابخانه مرکزی دو نکته مورد توجه بود؛ اول اینکه این کتابخانه در یکی از مناطق کم برخوردار کرج ساخته شود و دیگری آنکه شرایط دسترسی شهروندان مناطق مختلف به این مجموعه به راحتی امکان پذیر باشد.

وی توضیح داد: در نهایت پس از تعامل و رایزنی مقرر شد این کتابخانه در ۱۰ هزار متر و با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان و در زمین مجاور پارک ابن سینا ساخته شود.

شهردار کرج گفت: هزینه ساخت کتابخانه مرکزی البرز از محل اعتبارات شهرداری تامین خواهد شد.

کمالی زاده توضیح داد: کتابخانه مرکزی استان پس از تکمیل با منابع مطالعه به روز، در سه شیفت به علاقه مندان مطالعه خدمات رسانی می‌کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: