• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-6590-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

فضاهای فرهنگی شناسنامه شهرهای امروزی هستند

رئیس شورای شهر کرج گفت: کتابخانه مرکزی البرز با اعتباری بالغ بر 52 میلیارد تومان در یکی از مناطق کم برخوردار شهر ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، عباس زارع در مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی البرز اظهار کرد: شهرها معمولا به واسطه فضاهای فرهنگی خود شناخته می‌شوند و شانیت خود را از انسانه‌ای فرهیخته و فرهنگساز می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ زیربنای توسعه همه جانبه کلانشهرهای امروزی است، ادامه داد: هر چقدر تعداد کتابخانه‌ها، سالن‌های تئاتر، فرهنگسراها و سایر مراکز فرهنگی در شهری مثل کرج بیشتر باشد، می‌توان به آینده مدنی آن بیشتر امیدوار بود.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی کرج توضیح داد: شهر ما از کمبود زیرساخت‌های هنری و فرهنگی رنج می‌برد که این مساله آسیب‌هایی در پی داشته است.

زارع افزود: برای اینکه کرج به شهری توسعه یافته تبدیل شود باید به حوزه فرهنگ و هنر بیش از سایر حوزه‌ها بهاد دهیم یعنی مدیران همانقدر که به طرح‌های عمرانی توجه دارند، کلنگ زنی و تکمیل پروژه‌های فرهنگی را نیز مد نظر قرار دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با گلایه از تغییر نمای کتابخانه امیر کبیر به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های کرج توضیح داد: متاسفانه طی سال‌های قبل نمای این کتابخانه که جزئی از هویت فرهنگی کرج است به صورت غیراصولی تغییر کرده که امید است اقدام لازم برای اصلاح وضعیت آن صورت بگیرد.

زارع   با اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی البرز یا باغ کتاب کرج ظرف دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد، ابراز کرد: بحث باغ کتاب در شورای پنجم مطرح شد و سال قبل هم بودجه ای برای آن اختصاص یافت.

رئیس شورای شهر کرج ادامه داد:   قرار بود این کتابخانه در غرب شهر و در یکی از مناطق کم برخودار ایجاد شود که در مراحل ابتدایی دانشگاه خوارزمی برای اینکار در نظر گرفته شد ولی بعد از جلسات متعدد و رایزنی توافق لازم در این زمینه صورت نگرفت و در نهایت مقرر شد این کتابخانه در زمینی که در کنار پارک ابن سینا قرار گرفته ساخته شود.

وی ابراز کرد: دسترسی به کتابخانه مرکزی استان بسیار آسان است و علی رغم اینکه در منطقه ای کم برخوردار واقع شده، موقعیت مناسبی دارد.

زارع گفت: هرچند برای بهره برداری از این پروژه 52 میلیارد تومان در نظر گرفته شده ولی بدون شک تکمیل آن به بیش از 52 میلیارد تومان نیاز دارد و امید است این اعتبار به راحتی تامین شود تا در زمان مشخص شده شاهد افتتاح آن باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: