• چهارشنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-6690-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

برنامه‌های کاهش آلودگی هوا در حد حرف باقی مانده!

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: برای داشتن هوایی پاک انتظار می‌رود مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های خود اولویت‌بندی کند و پروژه‌هایی که افتتاح آن بار چندانی از دوش شهر برنمی‌دارد را برای مدتی متوقف و برای خرید تاکسی و اتوبوس جدید که مستقیماً با سلامت مردم سروکار دارد اقدام کنند.

فردین حکیمی در گفت ‌و گو با ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: یکی از مهمترین منابع مهم آلاینده هوای کرج تاکسی‌ها و اتوبوس‌های فرسوده‌ و دودزایی هستند که چند سال از عمر مفید آنها گذشته ولی به بهانه‌های مختلف همچنان در خطوط فعالیت دارند.

وی ادامه داد: واقعیت این است، محیط زیست در بحث کاهش آلاینده‌های هوای استان صرفاً ناظر بوده و قدرت اجرایی ندارد به همین دلیل علی رغم پیگیری‌های زیاد آن طورکه باید و شاید نتوانسته در ساماندهی وضعیت آلاینده‌های متحرک استان موثر باشد.

وی تاکید کرد: بدیهی است با نوسازی و بهسازی سیستم حمل و نقل عمومی، بخش مهمی از آلاینده‌های هوا به خصوص در فصل زمستان کاهش می‌یابد و مردم در هوای سالم تری نفس می‌کشند.

حکیمی ابراز کرد: شهرداری به عنوان مسئول اصلی سیستم حمل و نقل عمومی در کلانشهر کرج بارها برنامه‌های مختلفی برای نوسازی خطوط تاکسی و اتوبوس ارائه داده ولی به دلیل برخی مشکلات از جمله کمبود اعتبارات اغلب این برنامه‌ها عملیاتی نشده است.

این مسئول توضیح داد: سال گذشته بعد از سال‌ها 30 دستگاه اتوبوس جدید به شهر اضافه شد و شهرداری اعلام کرده در برنامه‌های آینده خود   قرار است تعداد اتوبوس‌های نوی کرج به 200 دستگاه برسد.

وی ابراز کرد: شهرداری باید برنامه خود در خصوص چگونگی جذب بودجه خرید این اتوبوس‌ها و زمان اضافه شدن آنها به خطوط را اعلام کند و به تعهدات خود پایبند باشد.

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: برای داشتن هوایی پاک انتظار می‌رود مدیریت شهری در اجرای پروژه‌های خود اولویت‌بندی کند و پروژه‌هایی که افتتاح آن بار چندانی از دوش شهر برنمی‌دارد را برای مدتی متوقف و برای خرید تاکسی و اتوبوس جدید که مستقیماً با سلامت مردم سروکار دارد اقدام کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: