• پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-893-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

پیشنهاد ایجاد مراکز رشد در حوزه علوم انسانی

در ادامه همکاری های مشترک دانشگاه خوارزمی با دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی پژوهشی استان البرز، رئیس دانشگاه خوارزمی به همراه مدیران و کارشناسان دانشگاه از پارک علم و فناوری استان البرز دیدن کرد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، در ابتدای جلسه عطاالله ربانی رئیس پارک علم و فناوری استان البرز ضمن خوش آمد گویی به معرفی  فعالیت‌های پارک علم و فناوری پرداخت و گفت: دانشگاه و مراکز پژوهشی می‌توانند با کمک هم به حل مشکلات مختلف کشور به خصوص در زمان تحریم کمک کنند و این همکاری‌ها زمینه هم افزایی و تقویت توان مشترک بین دانشگاه و مراکز پژوهشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دانشجویان به دنبال پژوهش هدفمند و وزارتخانه‌ها در دولت در فکر ایجاد فضای پژوهشی با حضور کارورزان و کارآمدان حوزه علم و تخصص هستند فرصت‌های مطالعاتی را بسیار برای کشور مغتنم دانسته و از هم‌افزایی مجموعه‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری در استان البرز یاد کرد.

وی همچنین پیشنهاد همکاری متقابل بین دانشگاه جامع خوارزمی و پارک علم و فناوری را همچون سنوات گذشته بسیار مفید، ارزشمند و دارای قابلیت رشد و ارتقا دانست.

در ادامه عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی این جلسه را بسیار مبارک و مفید دانسته و از سابقه ارتباط دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری در اجرای خوب برنامه‌های پژوهش محور در استان یاد کرد و با بیان اینکه دانشگاه خانه پژوهشگران و فناوران است این نهاد را ماموریت گرا و با هدف توسعه در حوزه‌های یاد شده ذکر کرد.

رئیس دانشگاه خوارزمی پیشنهاد کرد در حوزه علوم انسانی هم مراکز رشد فعال شوند و  همانطور که در صنعت به دنبال حضور اساتید دانشگاهی هستیم باید نقش صنعتگران را در دانشگاه نیز تبیین نماییم.

در این جلسه حاضرین ضمن ارائه نظرات خود درباره همکاری های متقابل و شیوه تعامل بین دانشگاه خوارزمی و پارک علم وفناوری با مجموعه پژوهشکده‌ها و مراکز علمی و پژوهشی پارک و جهاد دانشگاهی آشنا شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: