• دوشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-3690-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

زباله‌های کرج خاطرخواه زیاد دارد!

مدیرکل محیط زیست البرز گفت: بخش عمده‌ای از زباله‌های خشک استان قبل از انتقال به مرکز حلقه‌دره توسط زباله گردها جمع آوری می‌شود که این امر کاهش انگیزه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش را به دنبال دارد.

فردین حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: مرکز دفن زباله حلقه دره کرج تنها مرکز دفن زباله البرز است که پسماند تمام شهرهای استان در آن دپو می‌شود.

وی ادامه داد: روزانه بین هزار و 500 تا هزار و700 تن زباله به این مرکز منتقل می‌شود که بخش عمده ای از آنها دفن و مابقی به کمپوست تبدیل می‌شود.

وی توضیح داد: پسماندهای دفن شده تولید شیرابه می‌کنند که این شیرابه‌ها به مرور زمان به لایه‌های مختلف زمین تفوذ کرده و این امر خطرات زیست محیطی زیادی مثل نفوذ این شیرابه‌ها به آب‌های زیرزمینی را در پی دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: علاوه براین، بوی بد ناشی ازدپوی این زباله‌ها سال‌هاست باعث گلایه و نارضایتی شهروندان شده است.

مدیرکل محیط زیست البرز با گلایه از عدم مدیریت واحد پسماند در استان گفت: برای حل معضل مرکز حلقه دره نیاز به مدیریت واحد پسماند در استان داریم تا با تعامل و مشارکت میان بخشی طرح‌های موثری در این حوزه اجرایی شود.

حکیمی با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی برای ساماندهی وضعیت این مرکز توضیح داد: بارها سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های مختلف در این مجموعه اعلام آمادگی کرده اند ولی واقعیت این است این افراد در کنار حل مشکلات مردم به دنبال سود و منفعت مادی هم هستند و با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از زباله‌های خشک استان قبل از انتقال به این مرکز توسط زباله گردها جمع آوری می‌شود، این امر کاهش انگیزه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این بخش را به دنبال دارد.

این مسئول توضیح داد: امیدواریم با تعامل مدیریت شهری و مشارکت بخش خصوصی بعد از سال‌ها مشکل مرکز دفن زباله حلقه دره حل شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: