• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-2093-5
  • خبرنگار : 58004
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

از سوی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز؛

کتاب «ارزیابی خسارت سازه‌های بتن آرمه» منتشر شد

کتاب «ارزیابی خسارت سازه‌های بتن آرمه» از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، کتاب «ارزیابی خسارت سازه‌های بتن آرمه» با تألیف دکتر مصطفي رضواني شریف عضو هیئت علمي دانشکده مهندسي عمران دانشگاه صنعتي خواجه نصیرالدین طوسی از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

در پیشگفتار کتاب «ارزیابی خسارت سازه‌های بتن آرمه» آمده است؛ «برای بهسازی لرزه‌ای و یا نوسازی سازه‌های قدیمی که براساس آیین نامه های معتبر جهانی در زلزله‌های شدید ایمن نیستند، به خصوص سازه‌های با اهمیت خیلی زیاد همانند بیمارستان‌ها، ساختمان‌های مخابرات، مراکز مدیریت بحران و سایر سازه‌هایی که باید پس از زلزله سالم بمانند و بدون وقفه برای یاری رساندن به زلزله زدگان قابل استفاده باشند، ارزیابی خسارت سازه‌ها قبل از زلزله واقعی، امری ضروری است. زیرا منابع مالی محدود است و باید از این جهت سازه‌های مورد نظر اولویت بندی شوند. وقتی وضعیت خسارت دیدگی عضو باربر و یا کل سازه به صورت کمی با یك عدد بیان شود آن عدد که معمولا بین صفر و یك است نشانه یا شاخص خسارت نامیده می‌شود.»

این کتاب در شش فصل به موضوعاتی پیرامون «خسارت در سازه‌های بتن آرم»، «انواع مدل‌های نشانه خسارت سازه‌های بتنی»، «مطالعه و ارزيابی نشانة خسارت پارك و انگ»، «مشخصات ستون‌های سايت PEER»، «پیش‌بینی نوع انهدام و تعیین ظرفیت تغییر شکل جانبی ستون‌های بتن آرمه»، «ظرفيت برشی و روند تغيير آن در ستون‌های  بتن آرمه» می‌پردازد.

کتاب «ارزیابی خسارت سازه‌های بتن آرمه» در 111 صفحه و با قیمت 16 هزار تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می توانند با شماره تلفن 026-34505151 و 77503824-021 تماس حاصل نمایند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: