• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-2593-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

حضور علمی-کاربردی قند کرج در بازارهای بین‌المللی

رئیس مرکز علمی-کاربردی قند کرج گفت: مرکز علمی-کاربردی قند کرج در زمینه فعالیت‌های استارتاپی  در حوزه قند، آی.تی، صنایع غذایی و گوهرسنگ‌های قیمتی اقدامات خوبی را دنبال کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، حسن کریمی امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد در مراسم راه اندازی مرکز بین المللی قند کرج‌ به عنوان اولین مرکز مستقل بین المللی در استان البرز اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی قند کرج در میان بیش از هزار مرکز علمی کاربردی کشور جزو ۱۰ مرکز برتر قرار دارد و حدود  ۹۵ درصد از فارغ التحصیلان این مرکز در بازار کار حضور دارند و شاغل هستند.

وی ادامه داد: به دنبال ایجاد این فرایند در دیگر مراکز علمی کاربردی استان هستیم.

کریمی با اشاره به اهمیت پرورش فارغ التحصیلان کارآفرین با تکیه بر فعالیت‌های پژوهشی بیان کرد: این مرکز ۵۰۰ طرح پژوهشی تمام شده برای عرضه و نمایش در سطح نمایشگاه‌های پژوهشی دارد.

وی تصریح کرد:علاوه بر این تعدادی از فارغ التحصیلان ما در پارک‌های علم و فناوری فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی مرکز علمی کاربردی قند کرج در سطح بین المللی فروش محصولات خود به کشورهایی از جمله عراق و افغانستان را داشته اند، افزود: در زمینه فعالیت‌های استارتاپی نیز در حوزه قند، آی.تی، صنایع غذایی و گوهرسنگ‌های قیمتی اقدامات خوبی را دنبال کرده‌ایم.

رئیس مرکز علمی کاربردی قند کرج با اشاره به فعالیت‌هایی که این مرکز در امر پژوهش در البرز داشته عنوان کرد: با رویکرد پژوهشی   که داریم‌ می‌توانیم خروجی فارغ التحصیلان را به سمت و سوی پژوهش محوری هدایت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: