• چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-4491-5
  • خبرنگار : 58002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه البرز

البرز و مالزی روابط تجاری برقرار می‌کنند

رئیس اتاق بازرگانی البرز ازسفر رئیس جمهور مالزی و هیات اقتصادی همراه به ایران با هدف توسعه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین دو کشور خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، رحیم بنا مولایی اظهار کرد: کشور مالزی به عنوان معین استان البرز انتخاب شده‌ و به همین دلیل اتاق بازرگانی البرز گسترش روابط تجاری و اقتصادی با این کشور را در اولویت کاری قرار داده است .

وی ادامه داد: ایران در میان کشورهای غرب آسیا یکی از شرکای مهم کشور مالزی محسوب می‌شود و مجموع تجارت بین دو کشور در سال جاری   ۲۴۷   میلیون دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته افزون بر 11 درصد افزایش داشته است .

وی توضیح داد: روند رشد همکاری‌های تجاری استان البرز با کشور مالزی از برنامه‌هایی است که با جدیت و ابراز تمایل فعالان اقتصادی دوطرف دنبال می شود.

بنامولایی در ادامه به سفریک روزه رئیس جمهور مالزی به ایران در شهریور ماه افزود: در این سفر یک هیات تجاری و اقتصادی با هدف گسترش روابط بازرگانی رئیس جمهور مالزی را همراهی می کند .

وی گفت: در نشستی که با رایزن اقتصادی مالزی برگزار شده، تصمیم گرفته شد زمینه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین مالزی با کشورمان از جمله البرز قبل از اعزام هیات اشاره شده به ایران بررسی و اعلام شود تا بستر برای چگونگی و نحو همکاری های متقابل فراهم آید .

بنامولایی گفت: اطلاعات لازم در زمینه نحوه مشارکت، سرمایه گذاری‌ها و تضامین، در اختیار رایزن اقتصادی مالزی قرار گرفته است .

رئیس اتاق بازرگانی البرز مشکلات ناشی از تحریم‌ها در مبادلات ارزی و روابط بانکی را از چالش عمده پیش رو در روابط دو کشور طی یک سال اخیر عنوان کرد .

  وی افزود: بنا شده در صورت عدم رفع این چالش، روابط تجاری بین دوکشور   به صورت مبادله کالا و تهاتر انجام‌‌ شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: